A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TENSOFT megoldások
Sziasztok!

Könyvel e valaki Tensoft kettős programmal pénzforgalmi bejövő számlát?

Konkrétan fogalmam sincs hogyan kéne az analítikának a főkönyvvel egyeznie.
Úgy vittem fel a számlákat, hogy megadtam a fejrészben a 27-es áfa kulcsot,
majd jelöltem, hogy pénzforgalmi elszámolású a számla,
kontírozásnál nem hoz áfa összeget egyáltalán.

Nekem kell kitalálnom hová könyvelem?
Ha kifizettük ebben a negyedévben (negyedéves bevalló) akkor 4661
ha nem, akkor 369 ?
Így próbáltam, de nem egyezik a főkönyvemmel.
Segítség! Valamit nagyon nem jól értek.....

Üdv.

Csöre
Válasz idézéssel
Köszönöm Lilla!
A bérjogcím törzsben gondoltam az 503 kódot, de nem tudom jó-e ezzel az egyéni vállalkozó osztaléka?
Válasz idézéssel
Nem kell előírni. Amikor kiveszi, akkor számfejted, azt most nem tudom, hogy hányas kód, nem k61?
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
EV-nek készítem a 1253 bevallását, osztalékadóalapja van. Elő kell ezt írni még a 2012. évi könyvelésben, hogyan?
Vagy 2013-ban, amikor kiveszi illetve megfizeti a 16% szja-t és a 14% eho-t akkor kell a bérszámfejtésben 503-as kóddal számfejteni mondjuk a januári vagy a februári vállalkozói kivétjével együtt?
Kérem segítsen aki Tensoft egyszeres progit használ.
Válasz idézéssel
Mindenkinek jól működik a TENSOFT programban a ford. áfás termékértékesítések átadása a 1265-07 lapra?
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyszeres programot használóktól szeretnék segítséget kérni.
A programból importálom a 4. n.évi 1265 bevallást az ABEV programba. A 1265-07 lapra (értékesítés fordított áfa) hibát ír ki, mégpedig azt, hogy a telj. időpontja nem lehet korábbi vagy későbbi, mint a bevallási időszak. Van itt nekem egy csomó számla, aminek
a teljesítési időpontja 09. havi. A 3. n.éves bevallásba nem tette be a program, mert kiegyenlítetlen számlák voltak, vagy csak
az a részét tette bele, amennyi ki volt fizetve.
A Tensoft a programot módosította nov. 15-én annak megfelelően, hogy a kiegyenlítetlen számláknál az áfa beszámítás ideje a
telj. időpontja legyen, és ne 45 nap múlva. De: Ha most importálok egy 3. negyedéves bevallást, ugyanazt látom, amit beküldtem,
most sem teszi be a 9. havi kifizetetlen számlákat. Van még valakinek ilyen problémája, vagy csak én bénázok?
Előre is köszönöm, ha segíteni tudtok.
Johanna
Válasz idézéssel
Köszönöm, megnyugodtam.
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Johanna!
A programban van a hiba.
Ha lekönyveled, a naplóban jó lesz a bank egyenlege.
Elég zavaró, hogy a forgalmi adatoknál rossz a bankegyenleg, de megígérték, hogy majd javítani fogják a legközelebbi verzióban.
Válasz idézéssel
Javítják a programot.A könyvelés menüpontban meg lehet nézni,hogy a pénztárkönyvben a nettó vonja.
raggeds19
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítsetek legyetek szívesek az egyszeres TENSOFT programban, mert lehet, hogy valamit nagyon rosszul csinálok.
Rögzítem a mg-i fordított áfás, bejövő számlát nettóban, 4-es kóddal (27% ÁFA), beszerzés típusa: G. Program kiszámolja
a bruttó összeget. Eddig megvagyok, de: kiegyenlítésnél a bankból nem a nettó összeget emeli le, hanem a bruttót, ezáltal
nem jó a bankegyenleg. Pedig kiegyenlítésnél a bruttó/nettó jelzőt bruttón hagyom, ahogy a TENSOFT javasolja a program-
módosításban. Nem tudok rájönni, mi lehet a baj. Nálatok jól működik (mármint aki ezt használja)?
Johanna
Válasz idézéssel
Köszönöm !

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Természetesen.Amiben tudok segítek.

Üdv.

Csöre
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséged.Most már csak a főnökön múlik a dolog, ha e mellett dönt akkor kereshetlek priviben?

Üdvözlettel,
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Én 13 évig voltam főkönyvelője egy pontosan ilyen tevékenységű cégnek és
végig a Tensoft progival dolgoztam. Áprilisban váltam meg a cégtől és most itthon
dolgozom szintén a Tensofttal. Mindent tud amire szükséged lehet. Mondjuk nálunk
előbb megvolt a készletnyilvántartó program egy másik cégtől, így azt a részét a Tensoftnak
nem ismerem, de amit ismerek az jó.Kiválóan lehet vele kezelni
a tárgyi eszközöket is, de a bérprogramja is tökéletes. Dolgoztam több más programmal
könyvelőirodákban, de nekem ez jött be. Ja és a Tensofttól nem muszály rögtön megvenni,
lehet bérelni is.
Ez egy vélemény.
Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Segítségeteket és tanácsotokat szeretném kérni.

Úgy néz ki szeptembertől munkahelyet váltok az egyik négyórás állásomban. A jövendőbeli cég zártszelvények , betonacél és ehhez hasonló dolgokkal kereskedik itthon és eu-n belül. Szerintetek mi az a könyvelői program amit érdemes megvásároltatni a tulajjal . Nézegettem a TEN-SOFT kk progiját tanulhatónak tűnik.
Olyat szentnék ami mindent tud kezelni és kiegészíthető számlázással és raktározással vagy már benne van a programban.

Előre is köszönöm a segítséget.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van olyan, aki a Kronos vállalat irányítási rendszert alkalmazza a Tensoft mellett? Tapasztalatokra lenne szükségem.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok Tensoftosok!
Ha valakit még egyáltalán érint a személyi jövedelemadó bevallás, akkor figyeljetek az alábbira.
A 2009-ben érkezett dolgozók, akik nyitóként is hoztak családi pótlékot, azoknak az M30-ra rátette a családi pótlékot, aminek nem kellene rajta lenni.
(Egyébként jók az M30-sok.)
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszönöm Erika.
Johanna
Válasz idézéssel
Igen, átírod 0-ra és kész!
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!
TenSoft egyszeres programot használóktól kérdeznék.
Mivel a decemberi bérnél már nem kell figyelembe venni a családi pótlék 50 %-át, ezért a bérszámfejtéshez
kapcsolódó nyilatkozatnál egyszerűen csak állítsuk nemre és nulla forintra?
Amikor bevezették, akkor szeptembertől decemberig beállítottam és beírtam az összegeket.
Johanna
Válasz idézéssel
moderál
Válasz idézéssel
4. És a vállalk. jöved. szerint adózó EV osztalékfelvételét hol tudom könyvelni?
Válasz idézéssel
1. A Vállalkozói kivét k61-el történő feladásánál Nektek sem hozza levonásként a 6% EGBJ-ot? Ti is Egyéb levonásként viszitek fel?
2. Hogyan viszem fel az alkalmi munkavállalói könyvvel foglalkoztatott számára kifizetett bért és közteherjegy értékét? Nincs rá kód vagy csak én nem találtam?
3. 05. Adójellegű előírásoknál találtam k52 Előző évi veszteség-kódot, de ezt hol tudom rögzíteni?
Válasz idézéssel
Szia

Én is A k 66.al viszem fel.

Ica
Válasz idézéssel
Köszönöm Johanna!
Mennyivel egyszerűbb így.

Ritkán jutok hozzá, hogy a TENSOFT-tal próbálkozzam, pedig hamarosan élesben kell kezelnem.

A bruttó vállalkozói osztalékból levont SZJA-t is a k66 Személyi jövedelemadó befizetés (levont) kóddal szoktátok felvinni?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég