A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Környezetvédelmi termékdíj :x
Melyik?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nem. Mint írtam kellett volna januárban egy bevallás is....
Válasz idézéssel
A csekély mennyiségű forgalomba hozatal átalányáról beszélek (12.000 Ft/év). Ehhez elég volt a KT12BEJKE és a 13TKORNY bevallás?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ilyen átalány nincs.

Mezőgazdasági termelők termékdíj átalánya 2.000/5.000/7.000 Ft/év
Csekély mennyiségű forgalomba hozatal átalánya: 12.000 Ft/év

A termékdíj átalányról néhány apróság.

Ha eseteleg az 1.000 Ft a havi átalány lenne akkor az a csekély mennyiségű forgalomba hozatal átalányához összegszerű befizetésnek megfelel, viszont bevallás is kellett volna mellé januárban.
Válasz idézéssel
1000 Ft-s átalány bevallásához nem elég ez?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
A KT12BEJKE és a 13TKORNY csak egy bejelentési nyomtatvány, nem bevallás. Kizárólag a mezőgazdasági termelőknek elég ezt benyújtaniuk ahhoz, hogy a folyószámlájukra előírásként felkerüljön a fizetési kötelezettségük.

Ezen kívül a termékdíjban csak egy alkalommal kell előleget fizetni - december 20-án -, de ezt is szerepeltetni kell az egyik bevallásban.

thekla Írta:Az egyik cégem bejelentkezett a környezetvédelmi termékdíj alá még 2011-ben. Havi 1000 Ft előleget fizet. Most néztem a NAV folyószámlát, a befizetés rajta van, de a bevallás nem. Valamit rosszul csináltam? 2012-re beadtam a KT12BEJKE nyomtatványt, idénre meg a 13TKORNY-t! Valamit kifelejtettem?
Válasz idézéssel
Az egyik cégem bejelentkezett a környezetvédelmi termékdíj alá még 2011-ben. Havi 1000 Ft előleget fizet. Most néztem a NAV folyószámlát, a befizetés rajta van, de a bevallás nem. Valamit rosszul csináltam? 2012-re beadtam a KT12BEJKE nyomtatványt, idénre meg a 13TKORNY-t! Valamit kifelejtettem?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Erika! Én is, miután kijelentkeztem, még keresték rajtam a bevallást, mivel nem dolgozták még fel a kijelentésemet a következő bevall.határidőig. Telefonon el tudtam rendezni.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Termékdíj kötelezettség alól szerettem volna kijelentkezni, ezt meg is tettem decemberben a kt12bejke nyomtatványon. A BNY lapon beikszeltem, hogy kijelentkezem a termékdíj alól, dátumnak pedig beírtam a 2012.12.31-et. És most kérik tőlem 2013. I. negyedéves bevallást. Mit csináltam rosszul?
A kitöltési útmutató is ezt írta. Valaki esetleg tudna segíteni?

Köszönöm

Erika
Válasz idézéssel
Kedves Kriszta és Gabi,

a számlán történő termékdíj záradékolás a nyomda kötelezettsége, ennek hiánya (vagy megléte) esetén semmilyen kötelezettség nem hárul át a megrendelőre/vevőre. A vásárló a kiállított számlával egy esetleges ellenőrzés során igazolni tudja, hogy nem ő volt a termék előállítója vagy importőre. A NAV-nak környezetvédelmi termékdíj szempontjából a számla kiállítójánál lehet vizsgálnivalója, hogy ki a termékdíj kötelezett és eleget tett-e a jogszabályi előírásoknak. Ugyanígy a nyilatkoztatás is a nyomda feladata és felelőssége.

A megrendelőnek egyedül olyan jellegű felelőssége van, hogy az áru reklámhordozó papír mivoltáról megfelelően nyilatkozzon (az vagy nem az). Ha reklámhordozó papírról ellenkező nyilatkozatot tesz az szankciót vonhat maga után (a nyomdának 6 évig kötelessége megőrizni a megrendelt terméket elektronikus vagy papír formátumban.)

üdvözlettel:
BOVA Consulting Kft.
környezetvédelmi termékdíj ügyintézés és tanácsadás
Válasz idézéssel
Szia Kriszta,

Igen ezen én is gondolkoztam, szerencsére nyilatkoztunk, csak abban nem voltam biztos, hogy az elegendő-e ha a számlán nem szerepel helyesen a záradék. Nagyon köszönöm a segítséged!
Válasz idézéssel
Illetve még eszembe jutott valami: elvileg a nyomdának nyilatkoztatnia kellett volna téged, hogy ez reklámanyag-e avagy sem. Ezt a nyilatkozatot te is megírhatod, és átvetetheted vele, ha nem akarnak számlát cserélni, mert akkor védve vagy. Ugyanis ha nincs nyilatkozat, és nincs feltüntetve a termékdíj sem, akkor elvileg te váltál kötelezetté.
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm Kriszta!
Válasz idézéssel
Szia!

A nyomda felelőssége a záradék ráírása. De annak feltüntetését meg kell követelni, igy nem tudod bizonyítani hogy meg van fizetve. Küldd visssza javításra.

Kriszta
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy a végrehajtási rendeletben meghatározott számlán feltüntetendő záradékot, esetemben a "[i]reklámhordozó papír termékdíj összege a bruttó árból....Ft" szöveget szó szerint kell a számlán feltüntetni? Illetve, ha a cégünk rendelt katalógust és a nyomda a számlán feltünteti a termékdíj összegét, valamint a kalkulációt, de nem szerepel a fenti záradék a számlán, akkor nekem, mint megrendelőnek ebből lehet-e valamilyen problámám (nem kötöttünk átvállalási szerződést)?

Előre is köszönöm a segítségetek!

Gabi
Válasz idézéssel
Igen nullásan kellett- kell most is küldeni, de a technikai kódokat, ha jól emlékszem, 99 a számuk, valóban be kell a KT kódhoz írni.
Zsóka
Válasz idézéssel
kissjozsefne Írta:Köszönöm Zsóka, Monika !

akor most a tavalyihoz képest, megint egy plusz nyomtatvány.

Tavaly a 0.-t nem kellett leadni :? :? :?

Ica

Tényleg nem kellett tavaly nullást küldeni ? Én úgy értelmeztem a kitöltésit, hogy olyankor a technikai kóddal kellett nullást bevallást küldeni, amikor az adott negyedévben nem volt "bevallani való", de a kötelezettség alól nem jelentkeztünk ki...

Móni
Válasz idézéssel
Köszönöm Zsóka, Monika !

akor most a tavalyihoz képest, megint egy plusz nyomtatvány.

Tavaly a 0.-t nem kellett leadni :? :? :?

Ica
Válasz idézéssel
Móni köszi engem nem érint, de jó ha tudja az ember.
Zsóka
Válasz idézéssel
Sajnos nem lehet kiváltani a 13KTBEV-t NY beadásával, küldeni kell a nullást.
Móni
Válasz idézéssel
Ica, ha már nem vagy alanya a termékdijnak, akkor nem kell bevallást adni, de a 13TKÖRNY nyomtatványon ki kell jelentkezni a termékdíj fiz. köt. alól. Ha még alanya vagy és nincs éppen a tárgy időszakban bevallási kötelezettséged, akkor iskell a bevallás nullásan, de nézd meg. lehet,. hgoy errre is lehet NY-t leadni.
Zsóka
Válasz idézéssel
[quote="pribusne"]Igaza van Tamásnak, a 13T201-en kell kérni a VPID számot, csak már nem kell a bevalláson feltüntetni.
Bocsánat, hogy félrevezettelek.

Sziasztok !

Akinek már van VPID száma, de tavaly nem kellett bevallást adni még 0-an sem,

most , hogy átkerült a környezetv.term.dij - A NAV- hoz , kell- e bevallást adni 2013. ÉVBEN , ha megint 0.ás lenne ??????

Előre is köszi
Ica
Válasz idézéssel
Zsóka és Tamás, köszönöm szépen, megtaláltam!
Szép napot!
Vica
Válasz idézéssel
Igaza van Tamásnak, a 13T201-en kell kérni a VPID számot, csak már nem kell a bevalláson feltüntetni.
Bocsánat, hogy félrevezettelek.
Zsóka
Válasz idézéssel
Vida!

Ha jól emlékszem a 13T201-n kell a VPID számot kérned! Az első lapon lesz! Kérj EORI számot is.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég