A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Környezetvédelmi termékdíj :x
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A GYORS VÁLASZT!!
Válasz idézéssel
macsai55 Írta:Sziasztok!
S.O.S kérnék segítséget, és elnézést ha butákat kérdezek, de a téma teljesen új nekem, és már az elején belezavarodtam.
Elektronikai terméket (térfigyelő kamera akkumulátor) vásároltunk Kínából, papírdobozban érkezett. S
Számla még nincs itt.Csomaglistát nem kaptunk.
DHL szállította, Liszt F.reptéren vámolták 2014.02.03-n. Vámpapír szerint: Bruttó súly 9 kg nettó 8 kg.
A termék beépítésre kerül, így lesz a megrendelőnek tovább számlázva.
Kérdésem: így jó a bejelentés?
A 14T KORNYE bejelentésen: Csekély mennyiségű csomagolóforgalomba hozó X (főlap D)
Általános szabályok szerint kötelezett X (főlap E elektronikai berendezés).
A díjtétel szerinti kg/ár érték, sem a termék, sem a csomagolóanyag (de még az együttes összeg) sem éri el az ezer forintot.
Ebben az esetben nullás bevallást kell beadni, és negyedéves bevalló lesz a cég?
Van-e most a bejelentésen kívül más kötelezettségünk?
Köszönöm szépen előre is a válaszokat. Magdi

Kedves Magdi!

Amennyiben ez egy egyszeri behozatal és már nem lesz több (legalább is ebben az évben), akkor Én az alábbiakat tenném:

A "D" szektorban nem jelölnék semmit.
Az "E" szektorban a kollektív teljesítésnél a készletre vételt választanám a csomagolószer és az akkumulátor bejelölésével (a levélből azt olvastam ki, hogy akkumulátort hoztak be).
A bejelentést 2014.02.18-ig meg kell tenni, hogy 15 napon belül történjen meg a bejelentés.
Mindezt követően Önöknek a 2014.1. negyedévről 2014.04.20-ig be kell vallani a behozott mennyiségeket (csomagolószer és akkumulátor).
Mint említette a termékdíj összege nem éri el az 1.000.- Ft-ot, így nem kell termékdíjat fizetniük.
A 14TKORNY nyomtatványon 2014.04.15-ig ki kell jelentkezniük a termékdíj hatálya alól 2014.03.31-i dátummal.
Mindezek után Önöknek megszűnt mindenféle adminisztrációs kötelezettsége.

Véleményem szerint ez a legegyszerűbb és legköltségkímélőbb megoldás.

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Sziasztok!
S.O.S kérnék segítséget, és elnézést ha butákat kérdezek, de a téma teljesen új nekem, és már az elején belezavarodtam.
Elektronikai terméket (térfigyelő kamera akkumulátor) vásároltunk Kínából, papírdobozban érkezett. S
Számla még nincs itt.Csomaglistát nem kaptunk.
DHL szállította, Liszt F.reptéren vámolták 2014.02.03-n. Vámpapír szerint: Bruttó súly 9 kg nettó 8 kg.
A termék beépítésre kerül, így lesz a megrendelőnek tovább számlázva.
Kérdésem: így jó a bejelentés?
A 14T KORNYE bejelentésen: Csekély mennyiségű csomagolóforgalomba hozó X (főlap D)
Általános szabályok szerint kötelezett X (főlap E elektronikai berendezés).
A díjtétel szerinti kg/ár érték, sem a termék, sem a csomagolóanyag (de még az együttes összeg) sem éri el az ezer forintot.
Ebben az esetben nullás bevallást kell beadni, és negyedéves bevalló lesz a cég?
Van-e most a bejelentésen kívül más kötelezettségünk?
Köszönöm szépen előre is a válaszokat. Magdi
Válasz idézéssel
KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET
Válasz idézéssel
KRISTÁLYLÁNY Írta:Szeretném megtudni, hogy használt autó-kereskedelemmel foglalkozó vállalkozásnak, ha
Unióból hoz be használt autót, akkor van-e a vállalkozásnak környezetvédelmi termékdíj
kötelezettsége?

Kedves KRISTÁLYLÁNY!

Igen!
A külföldről behozott gépjárművek rendelkeznek termékdíj-köteles termékekkel (gumiabroncs, akkumulátor, olaj, óra, légkondicionáló berendezés, riasztó...)

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
almaesfaja Írta:Üdvözlöm

Cégünk külföldről kíván behozni mécseseket, és ebben kérném a segítségüket. Az már világos, hogy a csomagolás után t.díjat kell fizetni, de abban nem vagyunk biztosak hogy maga az üveg amiben a mécses van, és a rajta levő fémkupak, az csomagolásnak számít-e?
Valamint ha csak a paraffint hozzuk be pehely formában, az lehet-e termékdíjas?
Segítségüket előre is köszönöm.

Kedves almaesfaja!

Be kell azonosítani a kérdéses termékeket (üveg, fémkupak, paraffin pehely) VTSZ számok alapján.
Amennyiben ez megvan, akkor el lehet dönteni, hogy termékdíj-kötelesek-e vagy sem.

Üdv!
TT
Válasz idézéssel
Szeretném megtudni, hogy használt autó-kereskedelemmel foglalkozó vállalkozásnak, ha
Unióból hoz be használt autót, akkor van-e a vállalkozásnak környezetvédelmi termékdíj
kötelezettsége?
Válasz idézéssel
Üdvözlöm

Cégünk külföldről kíván behozni mécseseket, és ebben kérném a segítségüket. Az már világos, hogy a csomagolás után t.díjat kell fizetni, de abban nem vagyunk biztosak hogy maga az üveg amiben a mécses van, és a rajta levő fémkupak, az csomagolásnak számít-e?
Valamint ha csak a paraffint hozzuk be pehely formában, az lehet-e termékdíjas?
Segítségüket előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
Kedves Barracuda77!

Amennyiben általános szabályok szerinti kötelezettséget választottak a bejelentés során úgy a termékdíj-fizetési kötelezettséget a kicsomagolás időpontjára kell számítani (saját célú felhasználás).
Ezt követően Önök azt tesznek a raklappal amit akarnak.

Üdv!
TT

Barracuda77 Írta:Sziasztok,

Cégünk külföldről szerez be alapanyagot egyutas raklapokon. Két kérdésem van.

Kicsomagolás után az egyutas raklap automatikusan hulladékká válik?
Forgalomba hozhatjuk-e a megüresedett egyutas raklapokat vagy speciális engedéllyel kell-e rendelkezni ehhez?

Ha lenne idevonatkozó jogszabály, annak is örülnék.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Cégünk külföldről szerez be alapanyagot egyutas raklapokon. Két kérdésem van.

Kicsomagolás után az egyutas raklap automatikusan hulladékká válik?
Forgalomba hozhatjuk-e a megüresedett egyutas raklapokat vagy speciális engedéllyel kell-e rendelkezni ehhez?

Ha lenne idevonatkozó jogszabály, annak is örülnék.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.
Válasz idézéssel
E505098 ha kollektív teljesítő a kötelezett. Díjtétel: 20 Ft/kg.
Válasz idézéssel
Köszönöm a korábbi választ.

Környezetvédelmi termékdíjjal kapcsolatban már csak annyi lenne a kérdésem, hogy a külföldről behozott áru raklapon érkezik, a raklap után nis meg kell fizetni a termékdíjat, mi lesz ennek a raklapnap a KT kódja? Annyira nem tudom beazonosítani, hogy csomagolóeszköz, csomagolási segédanyag, csomagolószer. Kérem segítsenek.
Köszönettel.
Válasz idézéssel
Igen, kell.

A személyautó termékdíjköteles egységeit be kell vallani.
A zsákok után szintén termékdíjat kell fizetni, de ha raklapon jött akkor arra is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem:
- külföldről hozott be a cég személyautót. Kell-e valamilyen környezetvédelmi bevallást készíteni.
- Külföldről hoz be a cég tápot valószínűleg zsákban, saját felhasználásra tápot készít belőle a cég. Itt én a törvényt olvasva úgy gondolom, hogy a zsákok után kell környezetvédelmi termékdíjat fizetni.
Kérlek segítsetek nekem, mert nagyon nem tudok ebben az egészben eligazodni.

Köszönöm szépen.
Válasz idézéssel
BOVA Consulting Kft. Írta:Nincs még rá nyomtatvány. Erre külön bevallási nyomtatvány lesz, valószínűleg 13KTA jelű. Január előtt nemigen lesz publikálva.

Ma tették föl:
13KTA Bevallás a csekély mennyiségű csomagolást kiskereskedelmi értékesítés során a fogyasztó részére forgalomba hozó vagy saját célra felhasználó termékdíjátalány fizetésére kötelezettek részére 2013. év
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítségeteket kérném az alábbi témákban:

1, A cég kizárólag külföldről szerez be termékeket (csöveket, csatlakozókat) és itthon gyáraknak, üzemeknek értékesíti. Választhatja e a termékdíj átalányt?

2, Ebben az esetben is kell bevallást küldenie minden évben?

3, Az EU-n belüli beszerzések csomagolóanyagait is nyilván kell tartani, be kell vallani? Vagy csak az EU-n kívülieket?

4, A cég bejelentkezett 2012 áprilisában a termékdíj átalány fizetésre. Ennek elfogadását (esetleg elutasítását) mivel tudja igazolni? Tudtommal semmilyen visszajelzést (papírt, határozatot) nem kapott. Kellett volna ilyet kapnia? Ennek tükrében most melyik körbe tartozik? Átalány fizető vagy rendes bevalló?

5, Ha jól tudom, 2013-ra nem kellet az átalány „meghosszabbítására” külön bejelentkezni. Automatikusan érvényes volt a 2012-es bejelentkezés. 2014-re is ugyanígy működik vagy most be kell ismételten jelentkezni?

Ha esetleg volt már a fórumon szó róla elnézést kérek, most nem tudtam végignézni az összes hozzászólást.

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Nincs még rá nyomtatvány. Erre külön bevallási nyomtatvány lesz, valószínűleg 13KTA jelű. Január előtt nemigen lesz publikálva.
Válasz idézéssel
SZIASZTOK!
SZERETNÉM MEGTUDNI, HOGY A CSEKÉLY MENNYISÉGŰ CSOM.ANYAGOT HOGYAN TUDOM BEVALLANI JANUÁRBAN?
NÉZEGETEM A 13KTBEV NYOMTATVÁNYT, DE NEM ENGED CSAK NEGYEDÉVI BEVALLÁST ÉS AZ ÖSSZEGET SEM TUDOM, HOGY HOVA ÍRJAM (12.000.- FT.) EZ KÖRNYEZETVÉDELMI TERMÉKDÍJ NAGYON NEM MEGY NEKEM.
HA VALAKI MEGSZÁNNA ENGEM ÉS SEGÍTENE, AZT NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!!!!
Válasz idézéssel
Kedves Zita!

Ha a hordót/üveget/flakont/stb-t belföldről vásárolja akkor nem keletkezik környezetvédelmi termékdíj kötelezettsége az érintettnek: az újonnan vásárolt csomagolóeszköz árába az első belföldi forgalomba hozó ezt be fogja építeni.

üdvözlettel:
BOVA Consulting Kft.

panko91 Írta:Kedves Tanácsadó!
Méz üzem méz kiszerelést végez, hordóba illetve üveg és műanyag flakonba.
Érdeklődni szeretnék, hogy keletkezik-e termékdíj fizetési kötelezettsége?
Köszönettel: Zita
Válasz idézéssel
Kedves Tanácsadó!
Méz üzem méz kiszerelést végez, hordóba illetve üveg és műanyag flakonba.
Érdeklődni szeretnék, hogy keletkezik-e termékdíj fizetési kötelezettsége?
Köszönettel: Zita
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Ne lepődjetek meg, ha a III. negyedévi bevallás után megnézitek a folyószámlát !
Ugyanis 10.21-re a III.negyedévi kötelezettség + 12.20-i előleg lesz előírva !
És 12.20-ra ismét ott csücsül az előleg előírás.
Telefonáltam emiatt, és először el sem akarták hinni, amit mondok és látok.
Majd visszahívtak, ez egy központi hiba, és pár napon belül központilag ki fogják javítani !

Móni
Válasz idézéssel
Van valakinek a csomagolóanyagokhoz nyilvántartása? Havi 1,000 Ft átalányt kell fizetnie az ügyfelemnek, de ehhez nyilvántartás is kell. Gondolom minden alkalommal, amikor külföldről árut hoz be, a csomagolóanyagokról nyilvántartást kell vezetni. Olyat szeretnék adni, ami biztos jó, nehogy megbüntessék!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Tanácsadók!

Két kérdésem is lenne a témában:

1. USA importból forgalmazunk körömlakkokat. Be kell vallani a körömlakk üvegének, kupakjának, címkéjének anyagát, vagy ez,mint végleges kiszerelés, nem tartozik a bevallandó csomagolóanyagok körébe?

2. Ugyancsak USA importból származó festékeket rendeltünk, melyeket nem forgalmazunk, hanem abból gyártunk itthon végterméket. A csomagoló anyag nem átlátszó, puha műanyag vödör (mint a nagy fél literes tejfölös vödrök). Ennek mi a CsK kódja és miként kell bevallani, ha nem forgalmazni fogjuk, de ebben tároljuk a festéket?

A segítségeteket és a válaszokat előre is köszönöm!

Üdv:

FunbySun
Válasz idézéssel
Köszönöm! Jó, hogy rákérdeztem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
A 12KTA jelű.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég