A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szerintetek?
Várjál még türelmesen, jó sokat. Még a novemberi változás bejelentők is várakoznak a feldolgozásra.
Ilyenkor év elején így szokott lenni. :-)
Válasz idézéssel
Nekem is volt KATA-ba belépőm igaz egyéni vállalkozó, de már rendben átírták a törzsadatot is és megérkezett a tárhelyre a határozat. Szerintem első körben nézz rá a törzsadatra..... én még várnék január végéig, de igazából az adóalany nyilvántartósok tudnak válaszolni majd a kérdésedre.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Beküldtem 17.dec 11-én egy változás bejelemtőt  / 17T201T/ visszaigazolás is van a beküldésről.
Egy Bt. akar KATÁS És alanyi mentes lenni Jan.1-től.
Még semmi visszajelzést nem kaptam. Még várjak türelmesen, vagy már próbáljak utána járni
mi történt?? 
Ha igen, akkor hol? 
Van valami "érdeklődős" telefonszám??

Köszi  előre is!

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Móni!
Én az OEP (Lánykori név)- nek írtam és válaszoltak a státuszról, Ezt követően kezdtünk levélben egyeztetni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Kinél lehet és lehet-e egyeztetést kérni az alkalmazottak nyitott jogviszonyaival kapcsolatban?
Oep? NAV? Levélben? Telefonon?
Átvettem egy céget és belekeveredtem a 1041-esek lekérhető táblázatába.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szerintetek létezik az, hogy semmiféle bejelentés nem kell egy új háztartási gép szervizzel kapcsolatosan a helyi önkormányzatnál -az építményadó bejelentésén túl?
Pl: tevékenység bejelentése, nyitvatartás stb? Elküldték az EV-t azzal hogy semmilyen kötelezettsége nincs ezzel kapcsolatban, nem lenne jó ha később kiderülne hogy mulasztott valamit. Tényleg ennyire "laza" lett minden?
Egyáltalán mit kell kitennie az üzlethelyiségben szerintetek? Vásárlók könyve, stb ?

Megköszönöm ha segítetek. Smile
Válasz idézéssel
Igen!
Gondolom,egy kockás füzetbe fel vannak írva a tömbök.Nem szigorú számadású ,de nyilvántartani kell.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Ha egybe olvad két cég... ugye használhatom az üres pénztárbizonylat tömböket a befogadó társaságban?
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen.
Válasz idézéssel
Szia,

Erzsóval egyetértek.
Válasz idézéssel
Szia!

Én levonnám,és 2015-ös áfába tenném.Miért határolnád el, a teljesités is 2015.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
A cég egy novemberi teljesitésű számlát most kapta kézhez. Most utalta át november helyett. Mivel évvége van, szeretném megkérdezni helyes e az elgondolásom? 2015 évi költségként veszem figyelembe, de az áfáját elhatárolom, és idén januárban teszem levonhatóba? (Vagy ettől függetlenül betehetem a decemberi áfába?)

Köszönöm.
Válasz idézéssel
Nem megy... Sad
Válasz idézéssel
Monik, te be tudtál már lépni? Mert én még mindig nem, pedig sokszor megpróbáltam. Egy jó fél órája azt ígérték hogy hamarosan helyreáll....
Válasz idézéssel
Szerintem sem normális!
Valahogy sem megértésem, sem türelmem nincs most!

Amíg próbálkoztam a belépéssel már letöltöttem a folyószámlákat is, mert az meg 01.05-ig nem lesz elérhető és biztosan ekkor lesz szükség rá!
Válasz idézéssel
Szerintetek normális az hogy éppen a mai napon -amikor megszűnések, szüneteltetések bejelentése nagy számban várható, nem működik a webes ügysegéd?
Tegnap még a délutáni órákra jeleztek karbantartást, ma már egész napra, ami miatt egyszerűen nem tudok belépni sem, pedig holnaptól szünetelne az egyik EV , amit csak ma tudok jelenteni.
Nem komplett aki ezt kitalálta hogy sem előre sem utólag nem lehet megtenni egy adott bejelentést, csak éppen egy adott napon ! Most itt ülhetek akár éjfélig és próbálkozhatok cifra káromkodások közepette! :oops:
Válasz idézéssel
Azt hiszem én is, hogy pislogna a NAV! :lol:
Válasz idézéssel
Na az ilyen üf-nek kell a programmal helyettesített könyvelő! Big Grin Big Grin Big Grin

Válasz idézéssel
Szerintetek????? :oops:
Ez volt az egyik általam könyvelt cég leadott 3. negyedéves
anyagában!
Nesze neked 21. század! Nesze neked számítógép!
Hát már azért na!!!!! :evil: :lol: Big Grin Big Grin :lol: :lol: :roll: :oops:
Válasz idézéssel
Programmal helyettesitenék a könyvelőt.....
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vg.hu/vallalatok/programmal-helyettesitenek-a-konyvelot-445484">http://www.vg.hu/vallalatok/programmal- ... lot-445484</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Köszi Klári
Válasz idézéssel
Az aktíválás pillanatában "tökéletes" volt az illetésk becslése. Istenem, pont eltaláltad Big Grin .

Válasz idézéssel
Köszi Klári!
A bekerülési értékéhez vettem, de az adózónás hírlevélben azt írták, hogy ha az aktíválás után van meg a határozat, az költség.
Az SZJA tv. 11.mellékletére hivatkozik, c.pontban van az illetékről szó. Ennek a pontnak második bekezdésben csak a hitelkamat elszámolásának feltételeként írja az üzembe helyezést.

Nagy baj lenne ha ez költség, mert a vállalkozó vállalkozói adóalapja 711eFt-tal csökkenne, ezt pedig nem szeretné tudom.
Mindig ügyel arra, megfelelő jövedelme legyen.
Válasz idézéssel
Szia!
A baj, hogy rohantam! :oops:
Az illeték a bekerülési érték része. Ha visszaemlékszel úgy szól a dolog, ha nincs az aktíváláskor jogerős határozat, akkor becsülni kell a várható illetéket és a tényleges határozat szerint korrigálni. Ez egyszeresben is így van.

Válasz idézéssel
Klári ezt nekem írtad?
Úgy érted hogy költség?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég