A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Őstermelő
Szia Kata!

Ahogy írtad, 2009-ben lesz bevétele, amely ebben az évben mezőgazdasági őstermelésből származó bevétel, ezt megelőzően önálló tevékenységként számitott. Amennyiben a 600.000 ft-ot meghaladja a bevétele akkor választhatol több adózási mód közül. Te valószinű az egyszerüsitett bevallásadási nyilatkozatra gondoltál, abban az esetben ha a bevétele nem haladja meg a 4 millió forintot és rendelkezik 20 %-nak megfelelő számlával, akkor a bevétel 5%-nak 15%-át eho-ként fizetjük meg.
Válasz idézéssel
Átalányadózó őstermelő 2008-ban kitermelt fa ellenértékét 219.000 Ft-ot 2009. márciusában kapta meg.
1. Ez ugye már 2009-es adóbevallásban kell majd szerepeltetni?
2. Ha nem éri el az éves jövedelme a 600.000 Ft-ot be sem kell vallania.
3.Az adóelőleg akkor kezdem számolni, amikor a bevétel elérte a 600.000 Ft-ot. Annak veszem a 15%-át és ennek a 18 %-át fizetjük be SZJA-ra?
4. Valamit még kihagytam?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hallott valaki olyanról hogy nem áfás őstermelő, ha traktort vesz, akkor ugye az áfáját nem tudja visszaigényelni, de állítólag ezért kaphat valamilyen egyszeri támogatást?
Ha van ilyen, és leírjátok, hogy mi a neve megkeresem én. De nekem nem rémlik, hogy olvastam volna ilyenről.
Köszönöm! Judit
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget!
Válasz idézéssel
Szia! Őstermelői bevételt nem kell vallani 600 eFt-ig, feltételezem, hogy nem fizetett ki magánszemélynek, így jelezni kell az
adóhivatal felé az szja bevallásán, hogy nincs 0801-es bevallási kötelezettsége (0853-12-01 lap 331. során). Ha esetleg a munkáltató csinálja a bevallását, adja be a 0801-est nullásan. üdv Bagnes
Válasz idézéssel
7-es adószámmal rendelkező mezőgazdasági őstermelő éves bevétele 145.000 Ft. Ezenkívül munkaviszonyból származó jövedelme van. 2008-ra tételes költségelszámolást választott az őstermelésre, nem áfás. Kell vallani az őstermelésből származó jövedelmet?
Válasz idézéssel
Szia Gabi!

Ha a "jövedelmet" mint összes bevételt gondoltad akkor nem kell bevallani az őstermelésből származó bevételét, mert az 600.000 forintot nem haladja meg.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy annak az egyetemistának, akinek az egyetem kifizetett állami támogatásként 208 eFt-ot, és ezen felül őstermelésből származó jövedelme 216 eFt, kell-e bevallást adnia?

Köszönöm a válaszokat!

Üdv.
Gabi
Válasz idézéssel
Szia Johanna!
Kicsit megkésve a mezőgazdasági őstermelőnél a minimis támogatás csak az MVH-által regisztrált termelőnek jár.Tehát ha van reg száma alkalmazhatod a 100.000-ft os adókedvezményt a 0853-01 102 sorába ennyivel csökkentheted az adóját feltéve ha van.Külön feltüntetni nem kell,mint támogatás.
Válasz idézéssel
Helló Parcsó !

Kösz a törvényi hivatkozást.
További szép napot
Üdv.
Iza
Válasz idézéssel
Izabell! Köszi!
Válasz idézéssel
Szia Szotyi42 !

Az egyéni váll. , vagy áfa fizetésre kötelezett magánszemély bevallási határideje 2009.02.25.
Más esetekben 2009.05.20-a a bevallás és befizetés határideje.

Áfás az őstermelőd ?
Iza
Válasz idézéssel
Ugye a magánszemély adószámmal rendelkező őstermelők május-20ig vallanak!?
Válasz idézéssel
Szia Parcsó !
Köszönöm a válaszod. Nekem is így logikus. Tudnál esetleg valamilyen törvényi hivatkozást is írni erre?
Üdv.
Iza
Válasz idézéssel
Johanna, nem lehet , hogy ezt az adókedvezményt a 0853-13-08 lapok valamelyikén kell feltüntetni.
Válasz idézéssel
János, köszi de nem ezzel van a baj, ezt már régen beírtam.
Hanem hogy vajon hol tüntetjük fel ezt az összeget, mint de minimis támogatást. Lehet hogy sehol?
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Johanna!

Szerintem a 0853-01 lap 102. sorában van erre lehetőség... :wink:
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Johanna Írta:Sziasztok!
Az őstermelői adókedvezmény de minimis támogatásnak minősül.
Viszont az idén sem találtam rá lehetőséget, hogy a bevallásban fel legyen tüntetve.
Vagy csak nem látok a szememtől?
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az őstermelői adókedvezmény de minimis támogatásnak minősül.
Viszont az idén sem találtam rá lehetőséget, hogy a bevallásban fel legyen tüntetve.
Vagy csak nem látok a szememtől?
Johanna
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég