A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Őstermelő
Viszont itt én is kérdeznék ősivel kapcsolatban. Támogtás 4.181.892.- a támogatások nélküli bevétele 12.907.- ez esetben nem tudom beadni a bevallást, mert pirosan hibát ír ki, hogy a támogatások nélküli bevétele 600 ezer alatti. Ti az ilyennel mit kezdetek? Semmit nem adtok be? Viszont az agrárkamaránál a bevalláskor hiányolni fogják az szja bevallást, mert a tapasztalatom az, hogy ütköztetik az agrárkamarai bevallást az szja bevallásokkal.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Ibcsi! Mivel a támogatások nélküli bevétele 4 milla alatti és rendelkezik 20% költségszámlával, ezért az egyszerűsített bevallást választhatja. Vagyis ez esetben a támogatásokkal növelt bevétel 5% után kell fizetnie 15% EHO-t fizetnie.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Keresek valakit, aki tudna segíteni! S.O.S
Őstermelő aki kapott 2015-ben az edei közjólléti létesítményre támogatást .Kilátó építés! Ezt kvóta alapján, nem kellett vele elszámolni, utólag folyósították használatbavételi engedély után.
Hogyan kell ezt neki bevallani??? Egyébként az őstermelői bevétele 4 milla alatt van, a 20 % számlával rendelkezik.
Szerintetek ez őstermelői bevételbe számít???
Találkoztatok már ezzel???
Minden véleményt örömmel vennék!
Üdv.: Ibcsi
"A jövő mozgásban van"
Válasz idézéssel
Móni!

Köszi, örülök, hogy nem vagyok egyedül Smile
Akkor idén is ennél maradok (már ha ez a kedvezőbb adó szempontjából)...
Móni
Válasz idézéssel
Móni!

Így csinálom évek óta.
Szerintem, ha esetleges ellenőrzésnél be tudja mutatni azokat az anyag számlákat, amivel csökkenti a bevételeit, nem lehet kifogásolniuk, hogy csak excel táblázatot vezet.
Egyébként őstermelő csak bevételi nyilvántartás vezetésére kötelezett.
A Helyi adó tv. sem ír ilyet.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Őstermelő ( 4 MFt alatti bevétel, minimum 20 % költség számlával rendelkezik) iparűzési adó alapjának megállapításával kapcsolatban várom a véleményeteket.
Egyrészt választhatja az egyszerűsített adóalap megállapítást, ami szerint a bevétel 80 %-a az adóalap. Ez világos.
De választhatja a "klasszikus" módszert is, amikor a bevételből levonja az anyagköltséget és így kapja meg az adóalapot.
Pár napja olvastam egy régi, 2010-es Adóvilágos cikkben, hogy ezt a módszert csak akkor alkalmazhatja, ha naplófőkönyvet vagy pénztárkönyvet vezet....
Szerintetek ez most is érvényes lehet ? Tehát ha én excelben vezetem a bevételeit, egy másikban (anyagköltség és egyéb megbontásban) a költségeit, akkor
nem használhatom az általam "klasszikusnak" nevezett módszert ?
(Annál is inkább érdekel, mert tavaly így csináltam, és most eléggé megijedtem :? )
Köszi
Móni
Válasz idézéssel
Monik, ez durva hozzáállás a hatóság részéről, nem ügyfélbarát, az biztos!
Valami elérhetőséget nyomoznék, és telefonnal próbálnám kideríteni, mit lehet tenni. El nem tudom hinni, hogy ezen változtatni nem lehet!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Segítsetek!
A Bev J04-en elírtam az ügyfél bankszámlaszámát, a régi, már megszűnt számlaszámot írtam bele.
Gondoltam adózói helyesbítéssel javítom.
Erre ezt visszautasították, mert
"az alap bevallásában egy másik pénzforgalmi jelzőszámot adott meg és ez a bevallása ellett továbbítva, így nem tudjuk a rendszerünkbe a pfj-ét módosítani" .

Sírni tudnék.
Szerintetek, hogy javítsam?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az 5-6 pozíció a jogviszony sorszámá jelenti. Én a "főállásuaknál" 1-et szoktam írni!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szerintem a 3. szám az oldalszáma.
Válasz idézéssel
Jó napot! Őstermelők negyedéves bevallásánál az alkalmazás minőségéhez milyen számot kell írni??? Az első kettő ment de a 3. számot nem tudom mit írjak??? Aki tud segítsen!! Előre is köszi!
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Szia,
Igen, 2015-ben kétfelé osztod és csak 2016-ban három felé.
A járulékodat a 2015-ös bevétel fele alapján számolod.
Válasz idézéssel
Köszönöm neked a segítséget, mert én is szenvedtem a járulékbevallásom kitöltésével a hibaüzenetek miatt, így megnyugodtam.Smile
Nekem egy kérdésem van, ugye a járulékalapomat a 2015-ös bevételem alapján számolom. 2015-ben még édesapámmal voltunk 2-en közös őstermelőin, 2016 januárjától két kiskorú gyermekemmel 3-an gazdálkodunk (családi gazdaság).

Ugye jól gondolom, hogy a 2015-ös bevételt, még felezzem amikor a járulékalapomat számolom?
Illetve majd a 1653-ason is még mindent kétfelé osztok ugye?

És majd 2017-ben a 2016-os év bevételei alapján készülő bevallásokban (1758, 1753) kell mindent 3 felé osztanom. Jól gondolom?
Válasz idézéssel
Ha másnak is problémát jelent az őstermelő családi járulékkedvezménye, akkor:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.forintsoft.hu/?page=hir&hir=357">https://www.forintsoft.hu/?page=hir&hir=357</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Még mindig nem jutottam ezzel az 58-assal semmire.
Valakinek valami ötlete??

A tv. nem változott tavaly óta (TBJ 51/A.§ )és akkor, ha nem volt az őstermelőnek az 1. negyedévben bevétele/jövedelme, akkor is számolhatott el járulékkedvezményt.
Válasz idézéssel
És mit is írjak a 29c-be, hogy jó legyen?
Nem értem. A 2016. I. negyedévi jövedelmét??? És ha nincs?

Nem úgy volt, hogy
"Ha mezőgazdasági őstermelőnek tárgyidőszakban nincs bevétele és kiadása, akkor sincs akadálya a családi járulékkedvezmény érvényesítésének. A kedvezmény vonatkozhat az előző évi bevétel alapján megállapított járulékalap után fizetendő egészségbiztosítási és nyugdíjjárulékra is."

Akkor miért nem jó a 0 jövedelem?
Válasz idézéssel
Hello!
Ha a 29 sorba nem írsz nem lesz jó...
Válasz idézéssel
1658-01-02] Ha a mezőgazdasági őstermelésből származó jövedelem vagy az átalányban megállapított jövedelem negyedéves összege (29c) nem nagyobb, mint az első házasok kedvezményének még nem érvényesített összege (30c), akkor a továbbiakban nem jogosult családi járulékkedvezmény igénybevételére. Kérjük, a "Családi járulékkedvezmény igénybevétele" kódkockában "N" (Nem) jelölést alkalmazzon. (Hibakód=<546610/M459>)

Ez a hibaüzenet és csatolom a kitöltött 01-02 lapot.
Válasz idézéssel
Mondjad!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Keresek valakit, akinek sikerült már hibátlanul kitöltenie a mezőgazdasági őstermelő 58-asát, ha családi járulékkedvezményt szeretne igénybe venni!
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!

Kérném segítségeteket az alábbi, őstermelővel kapcsolatos témában.
Előzmények:
- diploma megszerzése: 2015.07.05.
- jelenleg főállású őstermelőként biztosított
- őstermelőként bejelentkezés 2015. december - járulékfizetés minimálbér alapján történt (nyba: 10 %, eba: - természetbeni 4 %, pénzbeli 3 %, szocho 27 %), 1558 bevalláson bevallva, járulékok befizetve, ez eddig rendben.
- kismama a hölgy, a gyermeket 2016. július végére várja
- Mivel tavaly diplomázott, munkaviszonya nem volt, csak főállású őstermelőként biztosított, előreláthatóan meg lesz a szülés várható időpontját megelőző két évben szerzett 365 nap biztosítási jogviszony, melyből 180 nap a nappali tagozatos tanulmányok idejéből beszámítható
- a 2016. évi I. negyedévi bevallásban választható a magasabb összegű járulékfizetés (természetesen a fenti járulékmértékekkel), bevallás 1658, határideje 2016. április 12.

Kérdéseim:
1. A választható magasabb járulék megfogalmazás mit takar? (bármekkora összeg lehet? Nincs konkrétan meghatározva, pl. minimálbér, garantált minimálbér,minimálbér kétszerese, esetleg több...?)
2 A választott magasabb összeget hogyan célszerű megválasztani? (Úgy tudom van a gyednek korlátja: maximum a minimálbér kétszeresének 70 %-a.)
3. Jól tudom, hogy ez lesz az alapja a későbbi csed-nek és gyed-nek?
4. A választott magasabb összeg után keletkezik-e más fizetési kötelezettség? Mint pl. munkaviszony esetén: adóelőleg, szakképzési hozzájárulás, munkaerőpiaci járulék?

Kellő körültekintéssel szeretnék eljárni, a jogszabályok adta lehetőségekkel élve. :-)
Válasz idézéssel
Monik!

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat.
Válasz idézéssel
1658-as kitöltésijéből:
"Az adó és járulék bevallás benyújtásának gyakorisága és határideje
Negyedévente, a tárgynegyedévet követő hónap 12-éig:
fizeti meg és az Art. 31. §-ának (2) bekezdése szerinti adattartalommal vallja be a mezőgazdasági őstermelő az adót és a járulékokat.
A foglalkoztatónak nem minősülő biztosított mezőgazdasági őstermelő nem kötelezett az Art. 31. § (2) bekezdés szerinti bevallás és adatszolgáltatás benyújtására, ha a tárgyévet megelőző évben bevétele nem volt, kivéve,
- ha a tevékenységét a tárgyévben kezdte, vagy
- ha az adóévre vonatkozóan nyilatkozatban vállalta, hogy a Tbj. 30/A. §-ának (1)-(2) bekezdésében meghatározott járulékalapnál magasabb összeg után fizeti meg a járulékokat.
Például, ha a biztosított mezőgazdasági őstermelőnek – aki nem minősül tevékenységét kezdőnek – a 2015. évben nem volt ebből a tevékenységből bevétele, akkor a 2016. évben nem kell bevallást benyújtania és járulékot sem kell fizetnie, kivéve, ha az adóévre (2016. első negyedévre benyújtott bevallásában) nyilatkozatban vállalta magasabb összeg után a járulékok megfizetését, ebben az esetben azonban a mezőgazdasági őstermelőnek a nyilatkozatban vállalt összeg után kell az adót is bevallania."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Abban kérném a segítségeteket, hogy a 1658-ason jól tudom-e, hogy 0 a járulékok alapja, ha nem volt bevétele 15-re és 15-ben váltotta ki az igazolványát?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég