A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
Pmarcsi!

A kórháznál KATÁ-sként dolgozna? Mert szólni kellene neki, hogy ez bujtatott munkaszerződés is lehet, ha éves szinten 1 millió Ft-t kap (kata törvény 14. §. 3. pontja). Lehet, hogy emiatt nem is jó a KATA, mert a kórház nem vállalja a kockázatot. Járt már ügyfelem így. Feleslegesen jelentkezett be a KATA alá, 1 havi díjat ki kellett fizetni. Érdemes erről egyeztetni a kórházzal!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Klárika,Tamás!

Ebben az évben jött hozzám először természetesen bevallás előtt.Nem tudom, hogy 58-ok voltak e küldve számára.
Eü-ben dolgozik és a kórház ,mint vállalkozót tovább foglalkoztatná, azért gondolta, hogy ápr.1-től KATÁT választana ,előző időszakban is beszámlázott mint vállalkozó.Az kamarai tagságot állítólag fizet az eü kamarának ,tegnap megkérdeztem,jól gondolom , hogy ezzel letudja a kamarai tagságot.IPA-t nem tudom ,sőt erről nem tudott semmit mondani,majd egyeztetek a váci adócsoporttal.
1041nyomival gondom lesz ,mert nem tudom az előzmény,de vissza kérem az ebevből vagy megnézem a taj ellenőrzésnél.

Hát aggódom ,mert nem vagyok EV és KATA könyvelő ,még csak most kezdem.

Ja és ő sem akar a KATÁ-ban áfás lenni.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Pmarci!

Elfelejtettem, hogy az 58-t javítani kell 09.01-től!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ne elfeledni április 1-től a kamarai bejelentkezést azért, hogy az 5000 Ft-os sarcot fizethesse. Angry
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Pmarcsi!

Én a következőket szoktam küldeni:
- 18T101E (2018.04.01-től mellékállású kata)
- 18T101E (2017.09.01-től nyugdíjas)
- 18T1041 (2017.09.01-től kijelenteni, mert már nyugdíjasként biztosított)
- Iparűzési adó, ha a 2 x 25,000 Ft-t választja

Más nekem nem jut eszembe.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Huh Huh Huh 
Pmarcsi
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni.

EV elment a nők 40 éves nyugdíjába.Most meghozta a határozatát , hogy 2017.09.01-től nyugdíjas.Szeretne ápr.01-től KATA-ba lépni.
Visszamenőleg miket küldjek nav és gondolom az ev nyilvántartásba is. Hol kezdjem mik a beküldési folyamatok.
Köszönöm válaszotokat. Huh

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Monik!

Nagyon köszönöm!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Itt is llekérdezheted a megszűnés dátumát:
https://www.nyilvantarto.hu/evny-lekerdezo/
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Mivel a törlő határozatot az üf. nem vette át, nyugodtan menjen be a korm hiv-ba kérje ki a határozatot ebből látod, hogy jogerőre mikor emelkedett, és beszélje meg, hogy mit lehet tenni. Én hasonló esetben megszüntnek tekintetem, megbeszéltem a korm. hiv. ügyintézővel a lépéseket. Beadtam az ilyenkor szükséges bevallásokat. Azzal a mozdulattal csináltam egy új vállalkozást más székhelyen.

Válasz idézéssel
Egy EV székhelyét eladták, amiről a rokonok nem értesítették. Az Önkormányzat törölte az adószámot, amit utólag tudott meg. Sajnos a levelezési cím is ez volt. Kérdésem, van olyan nyilvántartás, ahol meg lehetne nézni, milyen dátummal történt a törlés? Vagy menjen vissza az Önkormányzathoz és kérjen erről papírt?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
Elég bonyolult. Az EV elszámolhatja, de azért az eladóra is figyelni kellene. Javaslom fusd át az 53 bev. 4. mell 163 sorának kitöltésoiét, rögtön megvilágosodsz!

Válasz idézéssel
Lányok erre senki nem tud semmit mondani?

Lányok ,nem vagyok nagyon otthon egyéni vállalkozó könyvelésében,de igyekszem megtanulni.
2017 évét könyvelném az ügyfélnek sok számlája van amit adásvételi szerződéssel vett,eü-ben dolgozik szakkönyvek tömkelege nem kevés összegben ,nem találtam erre semmit, hogy van e valamilyen határ(korlát) ezzel kapcsolatban.Az adás vételire gondolok, magánszemélyektől vásárolt. [Kép: blush.png]

Köszönöm segítségeteket.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Ez jól hangzik :Big Grin Köszönöm szépen.
Válasz idézéssel
1808-at nem kell a nyugdíjas ev.-nek saját magáról beadni. Majd a 1853-as (18SZJA) bevallásban a 14-es lapon vallja az eü.szolg járulékot negyedéves bontásban és a kivétjének a 10%-os nyugdíjjárulékát, ha lesz kivétje a nyugdíjas időszakban.
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozó 1858asa bement időben, járulékok befizetve. Szól, hogy volt bent a nyugdijfolyositónál, és velük megbeszélve beadta a kérelmét, hogy január 25-től saját jogon nyugdijas lesz.
A 1858-on megcsináltam az önellenőrzést, mert a vállalkozói kivét után volt jövedelme, és időarányosra számoltam a kivétet és járulékait (24 napra).
Elkészitettem a 101E nyomtatványt, ezen bejelentve a változást 01.25-i hatállyal.
Eddig jó e?
És végül mivel van két munkavállalója és ment a 1808-as is, azon is önellenőrzést kell csinálnom? Létrehoztam egy uj M lapot, igen ám, de őrá mint munkáltatóval azonos adóazonositó jellel nem engedi felvenni az adatokat. Szeretném kérdezni, hogy akkor hol kell jelenteni, hogy fizetnie kell eüi szolg járulékot januárra és havonta?
Válasz idézéssel
Lányok ,nem vagyok nagyon otthon egyéni vállalkozó könyvelésében,de igyekszem megtanulni.
2017 évét könyvelném az ügyfélnek sok számlája van amit adásvételi szerződéssel vett,eü-ben dolgozik szakkönyvek tömkelege nem kevés összegben ,nem találtam erre semmit, hogy van e valamilyen határ(korlát) ezzel kapcsolatban.Az adás vételire gondolok, magánszemélyektől vásárolt. Blush

Köszönöm segítségeteket.

Pmarcsi
Válasz idézéssel
Ó, de örülök Neked Ivettke :Smile
Köszönöm szépen!
Idézet:"Ha az élet nem fordul jobbra, fordulj meg!" (PewDiePie)
Válasz idézéssel
Pannis! 
Az egy dolog, hogy a gép nullára íródott, attól még használja (nem selejtezte ki). Miért ne lehetne elszámolni a monitort, az áfát is le lehet vonni.
Válasz idézéssel
Rainbow 
Csodás szombati jó reggel Mindenkinek! Shy

Újabb dilemmával indult a mai nap. Így részleteiben nem nagyon találtam egyértelmű választ. Légyszi, segítsetek, ha van egy kis időtök. E. v. vett egy monitort (kis értékű). Az a számítógép, amihez használja papíron már nincs, értékcsökkenéssel kifutott előző évben, gyakorlatban van. Mivel ez önmagában nem használható dolog, ha jól sejtem, nem számolhatom el önmagában, csak konfiguráció részeként. Bekönyveltem beruházásként, még nincs aktiválva, hátha kidől a papíron nem létező számítógép és vesz egy másikat az emberke Smile . Szerintetek az áfáját sem vonhatom le addig? Köszi szépen a segítséget!!!
Legyen szép napotok!

Idézet:"Ha az élet nem fordul jobbra, fordulj meg!" (PewDiePie)
Válasz idézéssel
Aranyos vagy Klári! Angel Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm Hócipő!
Válasz idézéssel
Szia
Igen kezdő ev-nek is most a határidő a 1753-ra.
Én ha nincs alkalmazott, akkor küldöm az Ny  a 08-as kiváltására.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Elnézést, ha valakinek alap kérdés Sad de nekem eddig kimaradt az egyéni vállalkozó, a katás meg még inkább. 
Végigolvastam az info füzetet, meg egy rakás cikket, de szeretnék megerősítést kérni: 
- év közben kezdő egyéni vállalkozó szja bevallásának a határideje is febr. 25, ugye? 
- illetve jól értem, hogy ha nincs foglalkoztatott, akkor a 08-as bevallásokra be kell adni a NY-t?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Nem vagy balga Pannis! Smile
Velünk öregekkel is nem egyszer fordul elő, hogy nehezen esik e a tantusz.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég