A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
Zizi!

Igaz, hogy adózandó jövedelme nem volt, de a vállalkozásának volt bevétele és kiadása, tehát nullás nem lehet. Az egyéni vállalkozóra is érvényes a nyereségminimum, így az árbevétel 2%-a adóalap! Feltéve, ha most alakult!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném kérdezni, hogy főállású egyéni vállalkozó aki 2015 évben GYES-en volt, de a vállalkozás nem szünetelt, mert a férj csinálta alakalmi munkaként bejelentgetve, akkor a vállalkozónak nullás 1553-at kell beadni? Vállalkozói kivétje nem volt, csak a GYES volt a jövedelme.
Előre is köszi: Zizi
Válasz idézéssel
thekla Írta:Katás főállású egyéni vállalakozónak minden évben nullásan adtam be az 53-t, szerintem teljesen feleslegesen, de azért megkérdeznélek benneteket, hogy jól gondolom!

Szia Tamás,

ha nincs külön bevallandó jövedelme pl. táppénz....akkor valóban nem kell beadni az 53-st.
Válasz idézéssel
Köszönöm Thekla, akkor önrevíziózok.
Válasz idézéssel
Katás főállású egyéni vállalakozónak minden évben nullásan adtam be az 53-t, szerintem teljesen feleslegesen, de azért megkérdeznélek benneteket, hogy jól gondolom!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ez sajnos önellenőrzés, jobb ha te csinálod, mint a NAV szólítana fel. Látják, hogy két napig főállású volt. a 15T1041-n is jelezd. És most te fizetheted a bírságot, mert az ügyfél szólt, te nem csináltál önellenőrzést! Ez így egyértelműen könyvelői hiba!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy főállás melletti egyéni vállalkozónál most derült ki, hogy 2015. decemberben munkahelyet váltott,
12.04-én lépett ki, de csak 12.07-én lépett be az új munkahelyére.
Most mit csináljak? Önrevíziózzam meg a 1558 -ast és a hiányzó 2 napra fizessen meg minden járulékot vagy
hagyjam így?
Válasz idézéssel
Z.Joci Írta:(főleg a "terrorizmus elleni..." szabályzatra gondolok).

Alakulást követő 90 napon belül kell. 3.000 Ft díjat kell fizetni.
Itt bővebben van információ: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/Nemzeti_Kockazatelemzes/Kozlemeny20160212.html">http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/Nem ... 60212.html</a><!-- m -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítség kellene: szeretnék másodállásban egyéni vállalkozást alapítani könyvelésre, adótanácsadásra, bérszámfejtésre.
Regisztrált könyvelő és adótanácsadó vagyok, valamint TB ügyintéző.
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen engedélyeket/szabályzatokat kell beadni és milyen határidővel és hova/hogyan (főleg a "terrorizmus elleni..." szabályzatra gondolok).

Köszönöm a segítséget!!
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Hello!
Ha van tételes híváslista és abban nincs magán hívás akkor igen az mind a vállalkozás érdekében költség , ha nem arányosan...
Válasz idézéssel
Szerintetek főállás melletti egyéni vállalkozó a mobiltelefonszámláját teljes egészében
elszámolhatja költségként a vállalkozásba?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy magánszemély a tulajdonában lévő telket be akarja venni az egyéni vállalkozásába, elegendő-e, ha a tárgyi-eszköz nyilvántartásába felveszi a telket?

Előre is köszönöm.

üdv

András
Válasz idézéssel
Köszönöm sokat segítettél.
Válasz idézéssel
Szia Potyi !
SZJA tv. 11.mell.I.2.g) : "A kétszázezer forint egyedi beszerzési,előállítási értéket meg nem haladó, valamint a 33 százalékos norma alá besorolt tárgyi eszközök esetében választható, hogy a leírási évek száma két adóév és a leírás mértéke 50-50 százalék"
Ez így már több lehet mint a néhány napra elszámolható écs, s ha van az EV-nek vállalkozói osztalékalapja, ott csökkentő tétel a 2015-ben üzembehelyezett tárgyi eszköz év végi nettó értéke, amennyiben kizárólagosan a vállalkozáshoz használt tárgyi eszközről van szó.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyéni vállalkozó 2015 év végén vett lap-topot és telefont 100.000 ft érték felett, 2016 01.01-től áttér katára.
A kérdésem az, hogy az én tudomásom szerint csak a 100.000 ft alatti eszközöket lehet egy összegben leírni, ebben az esetben écs -t tudok csak elszámolni?
A kata ideje alatt pedig azt sem, vagyis hiába vette 2015 évben csak a minimális écs a költsége?
Jól gondolom?
Vett még egy office programot is 20.000-ért az szerintem mehet egy összegben.
Köszi
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
igen csak a nav-nak kell jelenteni.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ha a munkaviszony melletti e.v. főállású lesz, azt ugye nem a Webes ügysegéden kell jelentenem, hanem csak a 101E-n és a 1041-n?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Hello!
Te mint egyéni vállalkozó kell majd fontos bankszámlád ahova jönnek bevételeid fizeted a számlákat, paypal számla nem ilyen de erre is mehet a bevételed amit majd a közvetitésért az eladó cég aki küldi az árút a vevőnek majd neked küld miután te elkülted a számlát,paypalt lekéred a forgalmat és ebből is meglehet állapitani a bevételt.
Válasz idézéssel
Szia dropshipment-es üzlet lenne.Tehát a paypal számla nem jó. Akkor ha az elaótól kérek?
Válasz idézéssel
Hello!
Hát elöször azt kéne tudni hogyan lesz ez a kereskedelem,tehát megveszed a kinti oldalról vagy dropshipment-es üzlet lesz mint bizományos leszel mert más lesz a számlázás?
Paypal számlával hogy gondolod az ev-nel kell egy elszámolási számla a paypal nem az ?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Külföldi oldalakról (gearbest,ebay,amazon,aliexpress stb.) szeretnék rendelni és eladni magyarországon.
Egyenest a vevő nevére küldeném a csomagot.
Paypal számlát elfogadnak itt? Vagy kérjek az eladótól?
Ha az eladó bele teszi a csomagba a számlát és nekem is küld eggyet emailba amit ki nyomtatok az úgy jó?
Mennyit kell adózni?
Melyik adó csomagot válasszam?
Adón és a könyvelőn kívűl kell még fizetni valamit?
Menyit kell fizetni fő és másodállásban?
Mit kell majd vigyek a könyvelőnek?
Felsoroltakon kívűl még mitt kel tudnom?
Ksözönöm előre is!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Induló egyéni vállalkozásnak be kell adni: T101E és T1041, valamint bejelentkezni a kamarához és a hipa miatt Önkormányzathoz. Kell még valamit beadni (régi T180, új EGYKE)?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Placebo!
Nem kötekedés, inkább csak pontosítás: a szünetelés a bejelentés napját követő naptól kezdődik.
A "minden egyébként esedékes bevallást" pedig utólag kell küldeni, az időintervallum záró napjára értelmezhető a "szünetelés kezdetét megelőző napig" ugye?
Azaz ha nekem 2016.01.01-től akarja szüneteltetni az EV. a vállalkozást, akkor 2015.12.31-én kell az ügysegéddel elküldenem az erre irányuló bejelentést.
A bevallásokat a szünetelés kapcsán S jelzéssel. 2015.12.01-2015.12.31 időszakra kell beadnom a bevallások kitöltési útmutatójában előírt határidőre. Smile
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég