A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
Sziasztok !   Újra meggyűlt a bajom az „ aszfaltozással „ Az ingatlan bekerülési értékét növeltem 2017 évben .   A 1753 nyomtatványon beírtam a 36 sorba ( bevételt csökkentő tétel mert a   a vállalkozói tevékenységet közvetlenül szolgáló ingatlan felújításának költsége) . Kérdés hogy a 97 sorba (Adózás utáni vállalkozói jövedelmet csökkentő tételek) mit írjak ? (Kizárólag üzleti célt szolgáló, a 2017. évben értékcsökkenési leírás alá vont tárgyi eszközök, nem anyagi javak nettó értéke
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ ! Szép napot !
Válasz idézéssel
Szia Ildikó !

Igen , ott is ktg. ugyanúgy mint a főállásúnál.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves "könyvelés 72" nagyon köszönöm  nagyon sokat segítettél  .
A jövedelem kivét a nyugdíjasnál is költség ?
Válasz idézéssel
Szia,

kieg.tevékenységű vállalkozó a kivétje után nem fizet szochót. A saját járulékait ( nygb és az eü.szolg.járulékot) majd az 53-s bevallásában fogja vallani.
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Öregségi nyugdíjas egyéni vállalkozó jövedelem kivét után fizet szociális hozzájárulási adót ? Milyen nyomtatványon kell bevallani ? a 1858 számú nyomtatvány nem vonatkozik a nyugdíjasokra. ( egy kicsit össze vagyok zavarodva )
Köszönettel
Válasz idézéssel
A vállalkozó tulajdona a leaszfaltozott terület.
Válasz idézéssel
Ez benne volt az én kérdésemben is,erre nem válaszolt még Ildikó.
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Placebo felvetése teljesen jogos. Ha közterület más az elbírálás.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
Azt olvastam hogy mondjuk cég a telepén leaszfaltozza az udvart az felújítás,most itt az üzlet elötti parkoló kinek a tulajdonában van az nem közterület?
Válasz idézéssel
Big Grin 
Köszönöm a választ.
Válasz idézéssel
Szerintem a felújítás értéke az üzlet bekerülési értékét növeli(de ez a parkoló volt már neki,mert akkor így is lehet értelmezni,
a felújítás a kar­bantartás szinte elválaszthatatlan fogalom számomra magyarázhatom bárhogy).
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Üdvözlet mindenkinek  ! Segítséget szeretnék kérni :  egyéni  vállalkozó  leaszfaltoztatta az üzlet előtti parkolót . ( saját tulajdonában van az üzlet )  Az aszfaltozásról kiállított számlát  hogyan számoljam l ?  Felújítás ? Tárgyi eszköz értékét növelő ( az üzletre gondolok )  ?   
Köszönettel : Ildikó
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Igen a 101E-n.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megerősítést szeretnék kérni mert az ev jó pár éve kiesett a látókörömből: főállású katás egyéni vállalkozó 02. 01-től szeretne "sima" egyéni vállalkozó lenni. Ugye ezt már nem a webes ügysegéden kell jelentse, hanem a T101E nyomin tudja megtenni. 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat. A fejlesztési tartalék lesz a "befutó", mert a kisvállalkozói kedvezményhez már 2017-ben kellene a beruházás, új tárgyi eszközre. Ez meg nem volt neki. Jövőre lesz csak.
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Igénybe lehet venni egyéni vállalkozónak is fejlesztési tartalékot. Itt vannak a feltételek: 

"Az Szja tv. 49/B. § (6) bekezdésének f) pontja szerint csökkenti a bevételt – az adóbevallásban tájékoztató adatként feltüntetett – fejlesztési célra nyilvántartásba vett összeg, mely az adóévben elszámolt vállalkozói bevételnek és a vállalkozói költségek különbözetének 50 százaléka, de legfeljebb adóévenként 500 millió forint lehet.

A fejlesztési tartalék címén nyilvántartott összeg annyiban és akkor vezethető ki a nyilvántartásból, ha és amennyiben az egyéni vállalkozó a nyilvántartásba vétel évében és az azt követő három adóév során általa kizárólag üzemi célt szolgáló tárgyi eszköz nem ingyenes megszerzése vagy előállítása érdekében – alapnyilvántartásában, valamint egyedi beruházási és felújítási költségnyilvántartásában rögzített – beruházási, felújítási kiadás(oka)t teljesít."

Az adóbevallásban szerepeltetni kell.
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Kisvállalkozói adókedvezményről tudok- ez a szja bevallás 13-04 lap 71.sora. Feltételeket most fejből nem tudom, szerintem ugyanaz mint a cégeknél. Érdemes megnézni az szja bevallás kitöltési útmutatóját.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mivel még nem volt ilyenem ezért kérdeznék:
Egyéni vállalkozónak  elég magasnak igérkezik az adózás előtti eredménye, DE 2018-ban szeretne új tehergépjárművet vásárolni. Az egyszeresben létezik valami hasonló mint a kettősbe a fejlesztési tartalék???? Vagyis ilyen gondolatokkal, tervekkel tudná-e csökkenteni az adózás előtti eredményét, adófizetési kötelezettségét még 2017-ben?
Válasz idézéssel
harakiri Írta:Szia!
Ha jól értettem KATÁS vagy!
Van a változás bejelentőn olyan rovat, hogy hogy melyik hónapban nem keletkezett
KATA fizetési kötelezettség.
Ezt add be .
Nem előre, UTÓLAG!
Sajnálatosan ameddig szüneteltetsz ás KATÁS vagy minden eltelt hónap után be kell adni!
Hangsúlyozottan utólag.

Harakiri

Változott 2015.01.01-től:
"A Katv. 8. § (11) bekezdése alapján a kisadózó vállalkozás a tárgyhónapot követő hónap 12. napjáig köteles bejelenteni azt, ha a tárgyhónapra vonatkozóan az alábbiakban részletezett okok miatt a kisadózó után nem keletkezik tételesadó-fizetési kötelezettsége. Nem kell a bejelentést havonta megismételni abban az esetben, ha az egyéni vállalkozó egyéni vállalkozói tevékenységét szünetelteti – azaz kizárólag a szüneteléssel érintett első hónapra vonatkozóan áll fenn bejelentési kötelezettség -, tekintettel arra, hogy a kötelezettség módosítását a rendelkezésre álló adatok alapján az állami adó- és vámhatóság hivatalból végzi el.  "
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia!
Ha jól értettem KATÁS vagy!
Van a változás bejelentőn olyan rovat, hogy hogy melyik hónapban nem keletkezett
KATA fizetési kötelezettség.
Ezt add be .
Nem előre, UTÓLAG!
Sajnálatosan ameddig szüneteltetsz ás KATÁS vagy minden eltelt hónap után be kell adni!
Hangsúlyozottan utólag.

Harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy Június hónaptól szüneteltetni szerettem volna a vállalkozásom ezért május utolsó napján be is adtam a nyomtatványt a kormányablakon keresztül. Viszont ma jutott az eszembe, hogy ennyi valószínűleg nem elég mert a 16101E nyomtatványt is be kell adnom.Ennek a határideje ugye 12.-e volt. Most 2 nap csúszás miatt várhatóan ki fogják velem fizettetni az egész előző havi fizetési kötelezettségemet (25.000Ft)? Illetve van más nyomtatvány amit még be kell küldenem?
Előre is köszönöm a válaszokat!
Válasz idézéssel
Sziasztok. Megerősítem az előttem válaszolókat, egyéni vállalkozónak nem kell szüneteltetni ahhoz, hogy nyugdíjra jogosult legyen.
Válasz idézéssel
Szia!

Egyéni és társas váll. nem kell megszüntetni a biztosítási jogviszonyt.
Éva
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég