A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egyéni vállalkozás
Hát ez két külön dolog és akkor nem csak Te kevered, hanem a NAV-os is.
Az osztalék alap két különböző jogcímen csökkenthető 

96. sor Beruházási költség címén levont összeg:
49/C§ 6d) alapján:"az erre vonatkozó nyilvántartás szerint, az adóévben felmerült beruházási költséget képező kiadás összegével, feltéve, hogy az azzal összefüggő tárgyi eszköz, nem anyagi javak értékcsökkenési leírása megkezdése nem történt meg."

97. sor Kizárólag üzleti célt szolgáló, a 2017. évben értékcsökkenési leírás alá vont tárgyi eszközök, nem anyagi javak nettó értéke :
49/C§ 6a) alapján: "a tárgyi eszköz, a nem anyagi dolog értékéből az adóévben elszámolt értékcsökkenési leírást meghaladó összeggel, ha az értékcsökkenési leírást az egyéni vállalkozó az adóévben kezdte el;"

A 96. sorhoz kapcsolódik növelő tétel, a 97. sorhoz csak a térítés nélküli átadáskor.

A 49/C § 2
"c) a tárgyi eszköz, a nem anyagi javak értékcsökkenési leírása megkezdésének évében a vonatkozó beruházási költséget képező kiadások azon része, amellyel az egyéni vállalkozó ezt az évet megelőző években a vállalkozói osztalékalapját csökkentette;

d) c) pontban nem említett esetben: a vállalkozói osztalékalapnak a beruházási költséget képező kiadással első ízben történő csökkentése évét követő negyedik évben (ültetvény esetében annak elidegenítésekor, de legkésőbb a termőre fordulás évében) a vonatkozó beruházási költséget képező kiadások azon része, amellyel az egyéni vállalkozó ezt az évet megelőző években a vállalkozói osztalékalapját csökkentette, illetve ennél előbb az egyéni vállalkozói tevékenység megszüntetésekor."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Hello!

90. sor: Ha ellenszolgáltatás nélkül adja tovább 2017-ben ide akkor kell
91. sor: Ha 2017-ben üzembehelyezett tárgyi eszközt akkor kell vagy a csökkentés követő 4.-ik évben nem helyezte üzembe akkor is
Ha elöbb üzembe helyezte mondjuk 2014-ben akkor kellet volna ha volt ilyen akkor..
Válasz idézéssel
A NAV os ügyintéző az SZJA 49/C 2 bekezdés d. pontjára hivatkozott és e szerint igaza lehet, ezért bizonytalanodtam el.
Válasz idézéssel
"Ha Ön az üzembe helyezett tárgyi eszköz nettó értékével az adózás utáni vállalkozói jövedelmét csökkentette és ezt a tárgyi eszközt 2017-ben ellenszolgáltatás nélkül átadta "
Ez itt nem egyértelműen a térítés nélküli átadásról szól?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia!
Igen, én is így gondoltam, de ha megnézed a kitöltési útmutatót, akkor már nem ilyen egyértelmű. Egyébként felhívtam a NAV-ot
és ott azt mondták, hogy bizony vissza kell terhelni. Ezért bizonytalanodtam el, mert ez sokakat fog kellemetlenül érinteni, ha így van!

Üdv.
Ildi
Válasz idézéssel
A 90. sorban "ellenérték nélküli" átruházásról van szó.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az előzőre senkinek nincs tapasztalata?
Válasz idézéssel
Sziasztok! Megerősítést szeretnék kérni, ha a 13-05 lap 97. sorában 2013-ban osztalékalapot csökkentő kedvezményt vettem igénybe,
azt most vissza kell tennem oszt.alapot növelő tételként a 90-es sorba az SJA törv. 49/C 2. bek.d. pontja szerint?
Üdv. Ildi
Válasz idézéssel
Sziasztok !   Újra meggyűlt a bajom az „ aszfaltozással „ Az ingatlan bekerülési értékét növeltem 2017 évben .   A 1753 nyomtatványon beírtam a 36 sorba ( bevételt csökkentő tétel mert a   a vállalkozói tevékenységet közvetlenül szolgáló ingatlan felújításának költsége) . Kérdés hogy a 97 sorba (Adózás utáni vállalkozói jövedelmet csökkentő tételek) mit írjak ? (Kizárólag üzleti célt szolgáló, a 2017. évben értékcsökkenési leírás alá vont tárgyi eszközök, nem anyagi javak nettó értéke
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ ! Szép napot !
Válasz idézéssel
Szia Ildikó !

Igen , ott is ktg. ugyanúgy mint a főállásúnál.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves "könyvelés 72" nagyon köszönöm  nagyon sokat segítettél  .
A jövedelem kivét a nyugdíjasnál is költség ?
Válasz idézéssel
Szia,

kieg.tevékenységű vállalkozó a kivétje után nem fizet szochót. A saját járulékait ( nygb és az eü.szolg.járulékot) majd az 53-s bevallásában fogja vallani.
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Öregségi nyugdíjas egyéni vállalkozó jövedelem kivét után fizet szociális hozzájárulási adót ? Milyen nyomtatványon kell bevallani ? a 1858 számú nyomtatvány nem vonatkozik a nyugdíjasokra. ( egy kicsit össze vagyok zavarodva )
Köszönettel
Válasz idézéssel
A vállalkozó tulajdona a leaszfaltozott terület.
Válasz idézéssel
Ez benne volt az én kérdésemben is,erre nem válaszolt még Ildikó.
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Placebo felvetése teljesen jogos. Ha közterület más az elbírálás.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hello!
Azt olvastam hogy mondjuk cég a telepén leaszfaltozza az udvart az felújítás,most itt az üzlet elötti parkoló kinek a tulajdonában van az nem közterület?
Válasz idézéssel
Big Grin 
Köszönöm a választ.
Válasz idézéssel
Szerintem a felújítás értéke az üzlet bekerülési értékét növeli(de ez a parkoló volt már neki,mert akkor így is lehet értelmezni,
a felújítás a kar­bantartás szinte elválaszthatatlan fogalom számomra magyarázhatom bárhogy).
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Üdvözlet mindenkinek  ! Segítséget szeretnék kérni :  egyéni  vállalkozó  leaszfaltoztatta az üzlet előtti parkolót . ( saját tulajdonában van az üzlet )  Az aszfaltozásról kiállított számlát  hogyan számoljam l ?  Felújítás ? Tárgyi eszköz értékét növelő ( az üzletre gondolok )  ?   
Köszönettel : Ildikó
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Igen a 101E-n.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Megerősítést szeretnék kérni mert az ev jó pár éve kiesett a látókörömből: főállású katás egyéni vállalkozó 02. 01-től szeretne "sima" egyéni vállalkozó lenni. Ugye ezt már nem a webes ügysegéden kell jelentse, hanem a T101E nyomin tudja megtenni. 
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm a válaszokat. A fejlesztési tartalék lesz a "befutó", mert a kisvállalkozói kedvezményhez már 2017-ben kellene a beruházás, új tárgyi eszközre. Ez meg nem volt neki. Jövőre lesz csak.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég