A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Sziasztok!

Vevőanalitikát szeretnék készíteni, de nem tudom mit kezdjek egy olyan számlával, amely alapján értékesítésre került egy ingatlan, kiszámlázásra került, de 30 havi részletben fizet a vevő. Számlát kiadtam ugye a teljes összegről, hiszen a teljesítés megtörtént. Ilyen esetben ezt hogy kell a vevőanalitikába beállítani? Mindig csak a vevőanalitika készítés időpontjában elmaradó részleteket lehet beállítani?
Válasz idézéssel
Erikám!
Nem te vagy buggyant, hanem azok, akik a számlázás szabályait kényük kedvük szerint rángatják. Pár éve térünk rá az ilyen esetekben a fizetési határidő = telj. időpontja. Na most vissza babaruha, de mégsem, meg talán másként stb :evil: Van itt minden. Hó utolső napja, követő hó utolsó naplja, kiállítás napja, és láss csodát fizetési h.i. Aki kitalálta rövidtávú adóbeszedési okból jöjjön ide mellém. Ne szóljon, csak hallgassa végig, amikor egy bérbeadónak megpróbálom elmagyarázni, hogy is kell számlázni januártól.
Megjegyzem az adótisztviselőket sem irigylem amikor az össze-vissza számlákat ellenőrzik. Mi meg persze írjuk az észrevételeket.Uff
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Én már három ilyen kapott számlával találkoztam, hogy előre számláz, és az általam leirtakat közli idén Big Grin

Köszönöm Klári!
( Már előre is tudtam, hogy hülye a kérdés, hát még a válasz után Big Grin )
Válasz idézéssel
Erikám!
Ha előre számlázunk, akkor a szla kelte a telj. időpontja. Kp-nál meg ez természetes.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Folyamatos teljesités, január havi szolgáltatás, de kiállitja 18-án, akkor a teljesités és a fizetési határidő a hónap utolsó napja, azaz 01.31. Ez van ha átutalásos számlát állitanak ki. És ha készpénzes számla kerül kiállitásra? Akkor is igy van? Már belekavarodtam.
Válasz idézéssel
Hello!
Persze a számlán a cégnek mindig a valós akkor érvényes adatainak kell szerepelni különben a számla nem lenne érvényes lehetne modósitani...
Válasz idézéssel
Köszi Mónika. Confusedax:
Válasz idézéssel
Nekem tavaly volt ilyen székhelyváltás. Amikor a változás bejegyzése megtörtént azzal a nappal az új telephely adatait írta az ügyfél a számlára, függetlenül a teljesítés időpontjától. Nagyon nem problémáztunk ezen a dolgon, szerintem amikor a számlát kiállítja az az adat számít, gondolom én. :oops:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok,
kérhetek segítséget?
Ciki, de nem tudom.
Ha egy vállalkozás 04.01.-vel székhelyet változtat, hogyan kell számláznia?
Ha a számla teljesítési dátuma 03.hó még és a számla kelte 04.hó, akkor az új vagy régi székhely a számlán?

Köszönöm
Válasz idézéssel
Arra azért kíváncsi lennék, hogy tudja megállapítani a NAV ellenőr, hogy a számlát az eladó nyomtatta ki, vagy e-mailben, pdf formátumban elküldte a vevőnek, aki a saját nyomtatóján kinyomtatta! Lebélyegezni, aláírni nem kell! Ráadásul ez szövegben rajta is van a számlán. Természetesen ez nem elektronikus számla, csak a vevőnél van kinyomtatva!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Azért a figyelmetekbe ajánlom ezt a NAV állásfoglalást:
" Tisztelt Ügyfelünk!

Főigazgatóságunkhoz e-mailben érkezett levelére az alábbi tájékoztatást adjuk.

Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (Áfa tv.) 259.§ 5. pontjában található értelmező rendelkezés szerint elektronikus számlának az a számla minősül, amely a törvényben előírt adatokat tartalmazó számla, amelyet elektronikus formában bocsátottak ki és fogadtak be.

Ennek a fogalomnak megfelelhet az elektronikus formátumban küldött fax, a papíralapon készült számla szkennelt változata PDF mellékletként csatolva és e-mailben elküldve, vagy a számlázó-programmal előállított számla PDF mellékletként csatolva, e-mailben elküldve, de csak akkor, ha a számla befogadója a számlát később elektronikusan kezeli, őrzi, archiválja.

Ebből következik, hogy a levelében leírt módszer, megfelelhet akár az elektronikus számlázásnak is, azonban az Áfa tv. 168/A. §-ában írtakat szem előtt kell tartani

Nincs tehát törvényi akadálya a levelében leírt módszer alkalmazásának, de ehhez a vevő beleegyezése elengedhetetlenül szükséges, hiszen a számla ilyen módon való befogadása az o részükről a számla további kezelésében, megőrzésében jelentős különbséget jelent a hagyományos, papír alapon rendelkezésre bocsátott számlákhoz képest.

Nem valósul meg elektronikus számlázás akkor, ha az elektronikus számla befogadásában nem állapodnak meg, így a vevő az e-mailben megküldött elektronikus számlát tartalmazó fájlt nem nyitja meg, és nem is lenne képes annak elektronikus módon történő tárolására sem. Ilyen esetben nem biztosított a vevő általi átvétel, befogadás.

Abban az esetben viszont, ha ugyan elektronikusan bocsátják ki a számlát, de a számla befogadója csak nyomtatni tudja a számlát olyan módon, hogy az e-mail csatolmányaként küldött PDF file-t nyomtatja ki, vagy a számára elérhetővé tett linken kizárólag a "Nyomtatás" menüpont aktív, akkor a befogadó nem tudja eltárolni a számlát, nem elektronikus számlázás történik. Ekkor valójában úgy lehet tekinteni, hogy a technikai nyomtató van a számla befogadójánál. A befogadás tehát ebben az esetben nem elektronikus. Ekkor nem teljesül a 259. § 5. pontjának valamennyi fogalmi eleme, nem elektronikus, hanem papíralapon kibocsátott számláról van szó, amelyre a papíralapú számlák megőrzésére vonatkozó szabályok irányadóak, és ez a módszer ugyanúgy megfelel a törvényi feltételeknek.

Külön megállapodás hiányában az elektronikusan megküldött és befogadott számla elektronikus számlának minősül, amelyre azonban továbbra is szigorú archiválási szabályok vonatkoznak.

Ha a befogadó nem tudja teljesíteni az elektronikus számla megőrzésére vonatkozó előírásokat, célszerű - lehetőség szerint írásban rögzítve - megállapodniuk abban, hogy papíralapon történik a számlázás, és az elektronikusan megküldött fájl csupán a számla képe, másolata, nem maga a számla. (Ennek a megoldásnak általában adminisztratív oka van: a könyvelést a számla képe alapján már előbb el tudja végezni a befogadó, mint ahogy a papíralapú számla postán megérkezik, személyesen átadják stb.)

Az elektronikus formában megőrzött adatok tekintetében továbbra is figyelemmel kell lenni a digitális archiválás szabályairól szóló 114/2007. (XII. 29.) GKM rendelet előírásaira.

Tájékoztatjuk, hogy a válaszlevél tartalma szakmai véleménynek minősül, kötelező jogi erővel nem bír."
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszönöm, szóval a lényeg, hogy pdf formátumban legyen, mert kapok jó minőségű beszkennelt számlát is, de az más tészta! Esetleg nem kell rá szöveg, hogy a számla zárt rendszerben készült, aláírás nélkül is
érvényes?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Az áfa tv szabályozza mit kell tartalmazni kötelezöen a számlának,ezek nem elektronikus számlák az más semmi különbség nincs egy papír alapú és egy email-ben elküldött között nem kell rá semmi amiatt mert pdf-ben van az is eredeti,aláírás,pecsét nem kötelező.
Válasz idézéssel
Valaki meg tudná mondani, hol találom meg azt a jogszabályt, ami szabályozza a gépi úton előállított számlákat? Már egyre több esetben kapnak az ügyfeleim e-mailben számlát, pdf formátumban. Tudom, hogy van ilyen lehetőség, csak nem tudom, mik az előírások!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Tehát a szerzödésükben abban állapodtak meg ,hogy bizonyos idöközönkénti/havi ügyleteket nem egyesével számláznak hanem egy megálapodás szerinti időpontban ez az elszámolási időszakos ügyletek.
Teljesités számviteli: a hónap utolsó napja
Áfa teljesités: nem a tényleges teljesitési időpont hanem a fizetési határidő
Válasz idézéssel
.
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Számlán nem kötelező feltüntetni a vtsz és az szj számot,de akarod ráírhatod....

Azért lényeges, mert Eu-n belül lenne a tréning és akkor már speciális szabályok érvényesülhetnek a teljesítés helye tekintetében az alapján hogy minek sorolom be a szolgáltatást...
Válasz idézéssel
Szuperek vagytok, én is erre jutottam sok-sok nyomozgatás után. Köszönöm szépen a segítségeteket.
Válasz idézéssel
Hello!
Igen ha a fizetendő vagy levonható áfában tényezőkben UTÓLAG abban az adómegállapítási időszakban köteles módosító vagy azt érvénytelenítő okirat az adóalany személyes rendelkezésére áll.
Válasz idézéssel
Szia,

amit találtam hirtelen:
"Az Áfa tv. 153/B §.(1) bekezdésben foglaltak sze­rint, ha az adóalany által korábban megállapított és bevallott adóalap vagy az adóalany által korábban fizetendő adóként megállapított és bevallott adó csök­ken, az adóalany a különbözetet – ha az a fizetendő adót érinti a fizetendő adót csökkentő tétel­ként – legkorábban abban az adómegállapítási időszakban jogosult figyelembe venni, amelyben
1. az eredeti számlát érvénytelenítő vagy azt módosító számlát a jogosult részére átadja,
2. a jogosultnak az ellenértéket, az előleget vagy betétdíjat visszatéríti (ez értelemszerűen csak akkor alkalmazandó, ha a törvény alapján jogszerűen nem kísérte az ügyletet számla),
3. a jogosultnak a pénzt visszatérítik az Áfa tv.77.§(4) bekezdése szerinti un. pénzvisszatérítéses kedvezmény esetében, ( ezzel külön rész foglalkozik, a pénz visszatérítéses ügylet nem a hagyományos pénz visszafizetés)
4. a cikk 5. pontjában ismertetett export értékesítés utólagos adómentessége érvényesítése során amikor a hatósági igazolás a harmadik országba való kilépte­tésről az adóalany, a módosító számla pedig a jogosult rendelkezésére áll."

<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/nav/ado/afa080101_hatalyos/korrekcios_esetek_2012.html">http://nav.gov.hu/nav/ado/afa080101_hat ... _2012.html</a><!-- m -->
"adókötelezettség utólagos csökkenése miatt nem szükséges önellenőrzést végeznie, a bevallott adót csökkentő tételt az adóalanynak azon bevallási időszakról benyújtott áfa bevallásában kell figyelembe vennie, amelyben az érvénytelenítő illetve módosító számla a jogosult (meghatározóan termékbeszerző, szolgáltatást igénybevevő) személyes rendelkezésére áll"

Én ezekből arra jutottam, hogy amikor az igénybevevő-vevő rendelkezésére bocsátod- számla kelte.
Válasz idézéssel
Lenne valakinek gondolata a lentiekkel kapcsolatban?
Válasz idézéssel
Az egyik cég rendelt árut, amelynek az ellenértékét a rendeléssel egyidőben bankkártyával ki is fizette december 18-án, erről megfelelő számla lett kiállítva. Viszont a két ünnep között kiderült, hogy mégsem az a fajta termék kell, ezért kiállítottak 2015 01 08-dátummal, 2014 december 18-i teljesítéssel egy jóváíró számlát, viszont a pénz az ünnepek miatt nem kerüt vissza a bankszámlára. A megfelelő terméket majd legyártják és újra számlát állítanak ki róla, viszont ez már januári teljesítésű lesz.

A kérdésem: a jóváíró számlát mely időszaki áfa bevallásba kell tenni? Lehet a számla kelte szerinti vagyis 2015 január, vagy a teljesítés szerinti 2014 december-ben muszály. Az áfa törvény 153/C a./ bekezdése alapján elegendő csak januárra, viszont a 3/ bekezdés szerint december. Tudna valaki segíteni?
Válasz idézéssel
Hello!
Számlán nem kötelező feltüntetni a vtsz és az szj számot,de akarod ráírhatod....
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítene valaki, hogy a Csapatépítő tréninget milyen szj számmal számlázzam.
Gondolkodom az alábbi kettő között.
7022 Üzletviteli tanácsadás vagy 8559 - Mns egyéb oktatás?
Szerintetek?

Köszönöm.
Válasz idézéssel
Jankó1984!

Átutalásos számlát kell kiállítani a vevőnek. A számla kelte a szerződés napja, a fizetési határidő meg plusz 15 nap. Amikor a vevő fizet, bevételi pénztárbizonylatot kell kiállítani. Így akár több részletben is fizethet!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég