A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Bizzál saját magadban!
Ha ókor-ókor van egy jelenteni való a számla kibocsátást követő napon lejelenti. Most regisztráljon, majd ha kell segítes Neki első akalommal. Én is így döntöttem a férjem esetében. Negyedévente van 1 számlája amit jelenteni kell, a többi mind alatta van. Rója csak a számláit a számlatömbbe és azonnal szóljon ha jelentés koteles a számla. Beklimpírozom Neki. Kizártnak tartom, hogy olyanok mint Ő is akik egész életükben számlatömböt használtak képesek ezen túl - 70 év felett - gépi számlázásra átállni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Július 1. után használhatom a régi számlázó programot, ha a NAV-nak nem tud online adatot szolgáltatni és az adatszolgáltatást kézzel teszem meg?
A teszt felületen még az a tájékoztatás volt, hogy a NAV nem szankcionálja, de újabban keringenek rémhírek, hogy nem lehet.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Tökéletesen igazad van.
Nem állok másból min egy info központ. Mindenkit nyugtatok, ráér majd, ha beesik egy 100 ÁFÁS kiszámlázás. Esküszöm elegem van már, mert olyanok hívnask akik csak pénztárgépesek. Olyanik mint pl a fagyizót üzemeltetők. Uff.

Válasz idézéssel
Sehol semmi...  Undecided és vasárnap elseje... nincs ezzel gond, ha másodikán rögtön nem lesz valakinek 100 ezer feletti számlája... ráérünk még...  Big Grin komolyan mondom röhej
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A kézi számlások webes felületéről tudtok már valamit? A NAV információs vonala elérhetetlen!
Válasz idézéssel
Egyet tisztánzni szeretnék: júliusi 1 /számla kelte/ kiállítása utáni számlákat kell rögzíteni a rendszerben, de ekkor kiállított számláknak egy része még júniusi teljesítésű lesz, ez esetben a tételes áfá-ba még mindig csak a régi értékhatárt jelentjük, viszont a NAV rendszerében már lényegesen több számla lesz látható. Jó lesz ez így a renszernek, ha összeütköztetik az áfa bevallást a beküldött adatokkal? Mindenhol arról olvasni hogy július 1 után kiállított számla...….
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sad 
28.-a... Vasárnap "Új időszámítás" és a kézi számlásoknak még mindig semmi... nem vagyok ideges...ááá dehogy... értem én, hogy így próbálják ráerőltetni mindenkire a számlázó programot, de nem mindenki hajlandó átállni... Angry
Válasz idézéssel
Én már két ügyfelemnél regisztráltam a NAV online számla rendszerébe a saját ügyfélkapus jelszavammal. Aki állandó meghatalmazással rendelkezik a NAV-nál, az meg tudja csinálni a regisztrációt is. A NAV rendszerében generált kulcsokat el kell küldeni az ügyfélnek, onnan a saját számlázó programjába bele kell csak másolni. Innentől az ügyfél felelőssége a többi. A szamlazz.hu-nál pofon egyszerű a kódok megadása! Gondolom más programnál is így van!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm ez is valami. Legalább megnyugodtam, hogy még valóban nincs amit nem látok!!
Persze, hogy van még idő, legfeljebb majd vasárnap éjfél előtt adjuk a tájékoztatást az ügyfeleknek, akik már most
"ferde szemmel" néznek ránk, mintha mi találtuk volna ki ezt az "egyszerűsítést"! Angry
Válasz idézéssel
Nekem több vállalkozó is van aki továbbra is kézi számlatömböt használ. Én azokat csak regisztráltam csak azoknak hoztam létre technikai felhasználót, XML aláírókulcs, XML cserekulcs , NAV felhasználónév akinek számlázó programja van. Egyébként itt: https://onlineszamla.nav.gov.hu/ érhető el. Azt írják, hogy már működik tegnaptól de nem enged belpépni most próbáltam, hogy esetleg megnézzem hogy is működik, de meg sem nyikkan. Végülis van még idő...….. minek ennyire előre dolgozni, még a végén 1-ig rájönnek a vállalkozók hogy is működik, nem vétenek hibát, és így nem lesz bünti….
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintetek aki kézzel fogja rögzíteni a szlatömbből kiállított számláit, elég a regisztráció vagy neki is kell felhasználót kijelölni?
Látta már valaki ezt a webfelületet? Honnan lehet elérni?
Üdv. Ildi
Válasz idézéssel
Köszi Mindenkinek!!!!

többen választották a számlázz.hu progiját.
 üdv
Katla
Válasz idézéssel
Én a szamlazz.hu programot használom két éve. Ingyenes verzió is van. Logikus, csak ajánlani tudom. Érdemes elmenteni pdf formában a kiállított számlákat, mert minden év váltásakor az előző évi számlák "elvesznek". Persze előfizetés esetén az ingyenes időszakban kiállított számlákat újra meg kehet "találni"!

Ha valaki nem tudná, a meglévő számlázó programoknál is regisztrálni kell a NAV online számlázó rendszerében. Ott lehet kérni NAV felhasználói nevet, jelszót, aláíró kulcsot és cserekulcsot a meglévő számlázó programhoz. Ezeket az adatokat kell megadni a programnak. Nem a NAV ingyenes programjára gondolok! Azt egyébként még nem láttam!
Kissé macerás a regisztráció. Én azzal izzadtam vért, hogy nem tudtam elérni a felhasználók menüpontot, amiről a szamlazz.hu írt. A belépés után a cég-felhasználóknál az adószámra rá kell kattintani, akkor jön elő a felső menüben a felhasználók pont. A többi már simán ment, ahogy a számlázó programom leírta! Persze a NAV ismertető videójában nem láttam, hogyan lehet a felhasználók menüpontot elérni! Sajnos arra sem jöttem rá, hogy lehet egy embernek több céget regisztrálni. Mindig sikertelen regisztráció felírat jelent meg!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
NAV híradó
Tesztrendszeren már használható a NAV Online Számlázója2018.06.26.

http://nav.gov.hu/nav/sajtoszoba/fooldal...80626.html
Válasz idézéssel
Szia Katla!
Én az Uramnak valószínű a Számlázz.hu-t fogom letölteni. A NAV-ost még halandó ember nem látta Angry

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Beindult a számlázóprogram keresés.
Melyiket ajánljátok?
Tud valaki valamit a NAV ingyenesről??
Köszi
Katla
Válasz idézéssel
Úgy hallottam, hogy a hatálybalépés előtt 2 héttel fog megjelenni a rendes regisztrációs felület is, és a kézi számlák bejelentési
felülete is. Gondolom, hogy legyen időnk jól "felkészülni"!
Válasz idézéssel
Köszönöm! Átolvastam a dolgot. A webes felületen, hogy a kézi számlákat rögzíteni lehessen, előzetes regisztrációt igényel szerintetek majd? Erről sehol nem olvasni, csak azt, hogy van/lesz webes felület. Mivel nálam az ügyfelek nagy része kézi számlázást végez, ez a kézi rögzítés vonatkozik majd rájuk. Egyáltalán van már ilyen webes felület?
Válasz idézéssel
Itt kutakodj:
https://onlineszamla-test.nav.gov.hu/
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Már nagyon kellene foglalkozni ezzel a témával is, mert 1 hónap van hátra. Azok a vállalkozók akik nem rendelkeznek számlázó programmal, kézi számlázás van, hogyan kell rögízteni az adatokat? /megmondom őszintén még nem volt időm ezzel a témával foglalkozni, mától már könnyebb az élet/ van erről már NAV tájékoztató? Csak halkan megjegyezném, hogy a tárhelyre a NAV sok-sok információt /sokszor érdektelen dolgokat/ feltölt amiről tájékoztatják a vállakozókat. Erről a fontos dologról pedig meg sem mukkannak. Szerintem kellene.
Válasz idézéssel
Köszi a tájékoztatást.
Bízzunk benne, hogy addigra egyszerűsítik a számlabekötési regisztrációt, jó lenne ha nem hárulna ez ránk könyvelőkre.
Válasz idézéssel
Hátha érdekel valakit, már kicsit tájékozódtam:
XY beregisztrálja magát mint cég.
Ez után ehhez a céghez fel tud venni technikai felhasználókat "akik" a számlákat beküldik. Ha létrehoztál egy technikai felhasználót, akkor ehhez kapsz egy aláírókulcsot és egy cserekulcsot. Több technikai fellhasználót lehet létrehozni, több ponton kell új jelszavakat kitalálni, ezzel biztosítható, hogy csak egy szűkebb területet láthat át a Lapker.
.

Az online adatszolgáltatás megkezdéséhez szükség lesz úgynevezett technikai felhasználó létrehozására (virtuális felhasználó a gép-gép interfészen keresztül történő sikeres adatszolgáltatáshoz),valamint a technikai felhasználóhoz tartozó aláírókulcs és cserekulcs igénylésére.
A technikai felhasználót, annak jelszavát, az aláírókulcsot és a cserekulcsot a számlázószoftverének adatszolgáltató moduljába beépítve vagy harmadik fél által készített adatszolgáltató rendszerben beállítva indulhat az adatszolgáltatás folyamata.
.
https://www.rsm.hu/blog/2018/03/igy-regi...ekotesehez
-
A regisztrációról van egy jó leírás, ahol a lépéssorozat végén  az aláírókulcsot és cserekulcsot is láthatjuk
.
http://www.multiszolg.hu/online-szamla-t...nav-oldala
-
https://onlineszamla-test.nav.gov.hu/ker...s_valaszok
.
https://www.nav.gov.hu/nav/gyik/onlineszamla
.
https://onlineszamla-test.nav.gov.hu/tec...k_valaszok
.
Ami pluszterhet jelent és valószínűleg a könyvelők segítenek majd a vállalkozóknak, az a NAV online számlabekötés regisztrációja. Ezt azoknak a vállalkozásoknak kötelező meglépni, akik bocsátanak ki 100 000 forint áfatartalom feletti számlát.

https://24.hu/fn/gazdasag/2018/04/05/onl...rossz-hir/
Válasz idézéssel
Az Online Számla rendszerben az adatszolgáltatási kötelezettség teljesítésének előfeltételeként szükséges regisztráció.
Partnereink sürgetik, hogy hozzunk létre technikai felhasználót, pl. a Lapker részére technikai felhasználót hozzon létre, mert a vállalkozót megillető jutalékról a Lapker önszámlát állít ki.
  A Lapker önszámlázás keretében külső vállalkozókat szólít fel, hogy adják meg érzékeny adataikat (jelszó, hozzáférés az ügyfélkapuhoz), óhatatlanul felmerül, hogyan fér ez össze a mostanában sokat emlegetett adatvédelemmel (GDPR)?! Hisz ezzel elveszíti a jogot, a vállalkozás, hogy saját adatai felett kizárólagosan rendelkezzen!
Valaki tud segíteni, regisztrált már technikai felhasználót? Hogyan kivitelezhető, ha a vállalkozás szeretné megőrizni  a saját adótitkait ?

(virtuális felhasználó a gép-gép interfészen keresztül történő sikeres adatszolgáltatáshoz)
Válasz idézéssel
Szia Jankó!

Előírod a teljes összeget ma. A havonta megfizetett részlettel a követelést folyamatosan csökkented. Az analitika a mindenkori állapotot mutatja, azaz látod, hogy még mennyivel tartozik a vevő. Legalább 2 évig hurcolni fogod, ami nem nagy baj. Esetleg az első év végén a követelés minősítésekor megosztod hosszú és rövidre.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Vevőanalitikát szeretnék készíteni, de nem tudom mit kezdjek egy olyan számlával, amely alapján értékesítésre került egy ingatlan, kiszámlázásra került, de 30 havi részletben fizet a vevő. Számlát kiadtam ugye a teljes összegről, hiszen a teljesítés megtörtént. Ilyen esetben ezt hogy kell a vevőanalitikába beállítani? Mindig csak a vevőanalitika készítés időpontjában elmaradó részleteket lehet beállítani?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég