A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Jó reggelt!
A tegnap elfogadott törvény szerint csak és kizárólag a készpénzes számlákat kell kerekíteni és azoknak is csak a végösszegét.
Ez példában azt jelenti:
1 liter tej: 213,-
1 kg kenyér: 236,-
1 kg cukor: 195,-
Összesen: 644,-
A számla fizetendő összege: 645,-

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Most hallottam a TV-ben.........ált.szabályok szerint!
5-re vagy 10-re...............szerintem nem tesz különbségt kp-s vagy utalásos.

Erzsó
Válasz idézéssel
Az 1-2 forint megszűnése miatt az átutalásos számlák végösszegét kell kerekíteni 5-ra vagy 10-re? A készpénzfizetéssel kapcsolatban olvastam az APEH tájékoztatót, de banki ügyleteknél mi a helyzet?
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Hasonló eset nálam is előfordult. Az nem jó megoldás, ha adóalap növelőbe teszem azt a költséget ami nem kapcsolódik a vállalkozáshoz????
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Hogyan kell kiállítani a számlát, ha a biztosító a vállalkozói és lakásbiztosítást egy számlán küldi a Bt nevére (székhely-lakhely) és a lakásbiztosítást tovább számlázom a beltag felé. Kell rá áfát is számolnom?

Köszönöm a válaszokat!

Üdv.
Gabi
Válasz idézéssel
Cry

talán holnap
Tünde
Válasz idézéssel
cheval Írta:És azt hallottátok, hogy (többek között) a könyvelési számlák teljesítési dátuma a fizetési határidő lesz? Csak én örülök ennek? Smile
Betti

Ezt még nem is beszéltük át :!: Vagy csak ismét én tanácstalankodom :?:
Ti hogyan állítjátok ki a könyvelési díjról a számlákat?

És mi van akkor, ha a szerződés szerint a teljesítés időpontja a tárgyhó utosó napja? A szerződést mindenképpen módosítani kell, vagy lehet továbbra a régi felállásban számlázni?
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Andi!

Hm... reklám és marketing tevékenység

Ez a kiemelt kínálás mit jelent? ingyenes áruminta "osztogatást" vagy kostoltatást?
Tünde
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Előrehozom a kérdésemet, mert jó lenne, ha valaki tudna segíteni.

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy az áfa-törvény 46.§(2) bekezdés b) pontjában említett reklámszolgáltatásba mi tartozik.
Ugyanis tovább kellene számláznom egy német cég felé egy marketingtevékenységről szóló számlát és nem tudom eldönteni, hogy áfás legyen a számla vagy sem.
A marketingtevékenység konkrétan bizonyos termékek vevők számára jól látható helyen történő tárolását és kiemelt kínálását jelenti.
Ez belefér a reklámba???
Üdv: Andi
Válasz idézéssel
Köszi, Zsemle!
Azért 2008-ban legalább háromhavonta megpróbálom belőle kirázni.
Válasz idézéssel
NOVILL Írta:Sziasztok!
Áll ez a dolog, hogy a teljesítéstől számított 15 napon belül ki kell állítani a számlát?
Nekem van olyan bt-m, hogy magánszemélytől bérli az iroda helyiséget, és a magánszemély (adószámos magánszemély) év végén egy összegben számlázza ki a bérleti díjat.
Ez helyes így, vagy eddig sem volt helyes? Vagy eddig jó volt, de most a 15 nap miatt nem lehet?

Ez eddig sem volt szabályos, mert a bérleti díjról a Ptk. úgy rendelkezik, hogy azt mindig előre kell fizetni. Tehát ha éves elszámolásban vannak, akkor pl. most január elején kellene leszámlázni a 2008. évi bérleti díjat. Más kérdés, hogy kutya sem szokott vele törődni.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Épp ma olvastam ezzel kapcsolatosan, de nem tudom pontosan, hogy hol, remélem holnap hátha jobban fog az agyam. :lol:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Áll ez a dolog, hogy a teljesítéstől számított 15 napon belül ki kell állítani a számlát?
Nekem van olyan bt-m, hogy magánszemélytől bérli az iroda helyiséget, és a magánszemély (adószámos magánszemély) év végén egy összegben számlázza ki a bérleti díjat.
Ez helyes így, vagy eddig sem volt helyes? Vagy eddig jó volt, de most a 15 nap miatt nem lehet?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy az áfa-törvény 46.§(2) bekezdés b) pontjában említett reklámszolgáltatásba mi tartozik.
Ugyanis tovább kellene számláznom egy német cég felé egy marketingtevékenységről szóló számlát és nem tudom eldönteni, hogy áfás legyen a számla vagy sem.
A marketingtevékenység konkrétan bizonyos termékek vevők számára jól látható helyen történő tárolását és kiemelt kínálását jelenti.
Ez belefér a reklámba???
Üdv: Andi
Válasz idézéssel
Szia Klári! Smile

Sajnos régen, és nagyon hiányoztok! Nem akarok panaszkodni, mert gondolom nem csak nekem volt/van nehéz évem.... pihenésből nem sok jutott.

De majd jövőre minden jobb lesz! Smile

Betti
Válasz idézéssel
Betti! Régen láttunk!!!! Sad
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
verocs Írta:Szerintem ne dőlj be senkinek a valóságnak megfelelően legyen kiállítva a számla, ez alapján vizsgálják a revizorok is.

Olyanról viszont már hallottam hogy jövőre azt akarják hogy a telj-től számítva 8 napon belül kötelező kiállítani a számlát, de már más téma.

Szia Verocs!
Tényleg akarják, de nem 8 nap, hanem 15.
És azt hallottátok, hogy (többek között) a könyvelési számlák teljesítési dátuma a fizetési határidő lesz? Csak én örülök ennek? Smile
Betti
Válasz idézéssel
Lekérdezés itt:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/adatbleker/szigoru/szigorulekerdezes">http://www.apeh.hu/adatbleker/szigoru/szigorulekerdezes</a><!-- m -->
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
igen
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ugye jól gondolom, hogy ezT a számlát, 2008-ban is lehet használni:
Azimex Kft.gyártotta AJ7S-E 511151-511200 számla
alul fel van tüntetve,hogy új és 2007.

Mano-Klári
Válasz idézéssel
Nekem is van kérdésem számlázással! Még mindig a felszámolás alatti cég: a könyvelési számlát nem tudtam /nem tehettem bele/ a felszámolás előtti időszakba, hiszen forgalma a cégnek az idén nem volt, azonban most novemberben mikor a szinte semmiről elkészítettem a bevallásokat a felszámolás előtti időszakról lett teljesítve a munka. Tehát mindenképpen csak novemberi teljesítésű számlát állíthatok ki /bár tuti hogy nem lesz kifizetve/ de most ezt a számlát kinek kell oda adnom?? A felszámolónak? Vagy mégiscsak kellett volna írnom a felszámolást megelőző nappal számlát, és a bevallásában szerepeltetni kellett volna, de igazából teljesítés csak novemberben történt! Mit csináljak! Segítéség!!!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Johanna!

Jaj, pont máshogyan értelmeztem! Ilyet is hallottam, sőt már én is készítettem ilyen számlát! A teljesítés igazolásának a dátuma a teljesítés kelte nálam is, de az igazolások később érkeznek hozzám a gépkezelőktől ezért a számla kelte 2-3 nappal későbbi! Könyvizsgáló még soha nem kötött bele, és teljesen legális munkákról van szó! Szerintem jó!
Válasz idézéssel
Johanna!

Én már hallottam, a számlát az irodában megírták előző délután, kiadták a szállító levelet, azonban az árut csak másnap szállították le a vevőnek! Nekem ez nem hihetetlen, de attól még lehet szabálytalan, ezt nem tudom még nem volt időm ilyennek utána nézni!
Válasz idézéssel
Szerintem ne dőlj be senkinek a valóságnak megfelelően legyen kiállítva a számla, ez alapján vizsgálják a revizorok is.

Olyanról viszont már hallottam hogy jövőre azt akarják hogy a telj-től számítva 8 napon belül kötelező kiállítani a számlát, de már más téma.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hallott valaki olyanról, hogy átutalásos számlánál a teljesítés időpontja egy nappal előbbi kell hogy legyen, mint a számla kelte?
Az egyik ügyfelemnek azt mondták, így "kell" hogy kiállítsa a számlát.
Johanna
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég