A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Táppénz
Egyik társas vállalkozóm a gyerekével beteg lett. RLB-vel könyvelek, ahol nem lehet a jelenlétinél módosítani az adatokat, így "kézzel" módosítom a bért. Azonban 5-6 éve nem volt táppénz igénylésem tagnál, így nem tudom, hogyan számoljam a tagi kivétet? Az egy napra jutó bért hogyan számoljam, 129,000 Ft-t 30 naptári nappal vagy a munkanapok számával kell osztani?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Csak addig kaphat táppénzt amig van biztosítása a felmondási idő utolsó napjáig ha 02.12-étől keresőképtelen orvosi igazolással akkor 04.01 kaphat táppénzt,utánna még 45 napig eü ellátásra jogosult de pénzbeli ellátásra nem.
Válasz idézéssel
Éva!

Szerintem ez nem passzív táppénz, mert 03.29-én lesz kiírva, amikor még munkaviszonyban van! Ellenben amíg van keresete (pl. végkielégítés), addig nem jár táppénz, ahogy írtad, mivel nem éri veszteség! Abban azért nem vagyok biztos, hogy a végkielégítés miatt nem járna neki táppénz. Az olyan "bónusz", jutalom, nem biztosítási idő! De, aki járatos ebben, remélhetőleg hozzászól!

Lombard!

Ha az ismerősöd kiíratja magát táppénzre 03.29-én és beadják az OEP-nek a papírokat, azzal rosszat nem csinál, legfeljebb visszadobják.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Tamás, a munkaviszonya 04.01-én megszünik,a végkielégétés nem hosszabbítja meg. Passzív táppénz nincs már régóta,munkaviszony megszünés után nem jár ellátás,ebben az esetben sem. Gondolom az utolsó munkában töltött napon kifizették a járandóságát,így nem éri keresetveszteség,tehát nem lesz jogosult se betszabra,se táppénzre.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Lombard!

2016.03.29-én az ismerősöd már nem dolgozik, mivel ez a nap a felmondási időnek az a része, amikor a munkavégzés alól fel van mentve. Bér 2016.06.01-ig jár neki a végkielégítés miatt, így csak utána mehet el táppénzre! Abban nem vagyok biztos, hogy 03.29-én vagy 06.02-án vegye az orvos betegállományba, de ha a műtét után két hónap alatt munkaképes lesz, akkor semmi értelme!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Táppénz témában kérnék segítséget.
Van egy ismerősöm,akinek a munkáltató rendes felmondással megszüntette jogviszonyát.
Felmondás közlése: 2016.február 11.
Felmondási idő:50 nap,a felére a munkavégzés alól felmentette.
A munkaviszony megszűnése: 2016.04.01.
Végkielégítésre jogosult: 2 hónap
2016. március 29-én műtétre van előjegyezve.
Kérdésem: Betegszabadságra ,táppénzre jogosult -e, és ha igen mikortól?
Válasz idézéssel
"(Ezen dátumra esetleg érdemes lenne rákérdezni az egészségbiztosítónál.)"

-Meg fogom kérdezni, mert ez a fő dilemmám, hogy a 29-ét az EB-nél táppénznek veszik-e vagy már nem, úgy legyen beadva az 58-as, hogy az megfeleljen az Eb-nél számfejtettek szerint.
Köszi
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
nmrozika Írta:Sziasztok!
(Örülök, hogy újra "működik" a fórum...köszönöm Smile )

Egyéni vállalkozó kutyanyelvén a keresőképtelen rovatban az van, hogy "Keresőképtelen volt 2016.02.28-ig).
Alá azt írta az orvos, hogy "TP éve lejárt 2016.02.29-én".
Tegnap hozta a papirt, beadtuk szünetelést, 03.01-től már szünetel.
A rehab/rokkantsági folyamatban van, beteg továbbra is, műtét is lesz...
A kérdésem: 02.29-éré meg kell fizetni a minimum járulékokat?

Köszönöm, ha tudtok segíteni!
Rozi

Néhány kiegészítés:

1. A táppénz igényjog kiszámítása az egészségbiztosító (kifizetőhely) feladata.
2. A Vhr. értelmében az egészségbiztosító (kifizetőhely) köteles a táppénz igényjog lejárta előtt a lejárat napjáról a házi/kezelőorvost írásban, az előírt nyomtatványon tájékoztatni.
3. A háziorvos sokszor hibásan értelmezi ezen nyomtatványt (nem tudja eldönteni, hogy 29-re jár-e a betegnek táppénz.).
4. Az OEP KPE 130. számú nyomtatvány így néz ki.

ÉRTESÍTÉS A TÁPPÉNZJOGOSULTSÁG IDŐTARTAMÁRÓL
Tisztelt ..........................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................... (keresőképtelenséget igazoló orvos)
Biztosított neve:...................................................................................................................TAJ-száma: - -
Lakcíme: .............................................................................................................................................................................
Foglalkoztató neve és címe: ..............................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................................................................
Foglalkozása (munkaköre): ...............................................................................................................................................................
A keresőképtelen állományt igazoló kezelőorvos (bélyegző adatai szerint):........................................................................................
.........................................................................................................................................................................................................
A keresőképtelenség kezdete:...............................................év........................................... hó................................................... nap
Keresőképtelenséget jelölő kódszám: ................................................................................................................................................
A biztosított táppénzre jogosultsága:………………év…………………………………hó……………….napjáig áll fenn.
A táppénzre jogosultság lejártát követően a keresőképtelenség fennállását továbbra is igazolni kell!
A táppénz, baleseti táppénz folyósításának 240. napját követő 15 napon belül a táppénzt folyósító szerv köteles a keresőképtelenséget igazoló orvost értesíteni
a biztosított táppénz jogosultsága megszűnésének időpontjáról.
Kelt……………………………………, ………év……………..hó……..nap
...................................................

5. A háziorvos keresőképtelenséget csak addig a napig igazolhat amit az egészségbiztosító/kifizetőhely a "A biztosított táppénzre jogosultsága:………………év…………………………………hó……………….napjáig áll fenn." rovatban feltüntetett. (Ezen dátumra esetleg érdemes lenne rákérdezni az egészségbiztosítónál.)

Amennyiben ez 2016.02.28, úgy 2016.02.29-re keresőképtelenséget nem igazolhat, vagy ha mégis igazol, úgy arra a napra/attól a naptól az egészségbiztosító/kifizetőhely a táppénz igényt köteles határozattal elutasítani.

6. Valóban a Tbj. szerint az egyéni vállalkozó csak akkor mentesül a járulékfizetési kötelezettség alól amíg táppénzben részesül. Amennyiben 2016.02.29-re nem kap(hat) táppénzt a járulékfizeési kötelezettsége fennáll.
"Kenderice Ákos is volt gyerek..."
Válasz idézéssel
Kriszta!

Nem az orvos a hibás. Általában vasárnap az utolsó táppénzes nap, hétfőtől lehet dolgozni. Az a gond, hogy az EV nem előbb szüneteltetett. Táppénz ideje alatt is megtehette volna! Sajnos a legtöbb ügyfél nincs tisztába a törvényekkel, tőlünk várják a tudást! De ha későn jön, akkor már mit tudunk csinálni? Ha 29-én még táppénzen van, de márc. 1-én jön a könyvelőhöz, akkor csak 2-tól lehet szüneteltetni! Március 1 megint járulékfizetéses nap!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
az a gond, hogy mindig úgy állítják ki a tp. papírt, hogy vasárnap az utolsó nap. a 29-ére egy külön papírt kellett volna kiállítania. kényelmesebb volt így . az orvosnak .
Válasz idézéssel
Köszönöm, megfizetjük, nem az összeg a gond, hanem nem volt egyértelmű, hogy ha 29-én járt le a táppénz éve, akkor az még táppénzes nap (keresőképtelen nap) vagy már keresőképes nap.
Üdv.
Rozi
Válasz idézéssel
Rozi!

Sajnos egy napra kell fizetni a járulékokat! 29-én még nem szüneteltetett, de már nem volt táppénzen!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
(Örülök, hogy újra "működik" a fórum...köszönöm Smile )

Egyéni vállalkozó kutyanyelvén a keresőképtelen rovatban az van, hogy "Keresőképtelen volt 2016.02.28-ig).
Alá azt írta az orvos, hogy "TP éve lejárt 2016.02.29-én".
Tegnap hozta a papirt, beadtuk szünetelést, 03.01-től már szünetel.
A rehab/rokkantsági folyamatban van, beteg továbbra is, műtét is lesz...
A kérdésem: 02.29-éré meg kell fizetni a minimum járulékokat?

Köszönöm, ha tudtok segíteni!
Rozi
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen!
Válasz idézéssel
Bényiné Írta:Sziasztok!

Elbizonytalanodtam, ezért kérek tőletek egy kis segítséget:
Bt beltag táppénz igénylési nyomtatványát szerintetek melyik ügyfélszolgálatra kell küldeni, ha a
cég székhelye Heves megyében van, a beltag lakcíme pedig Pest megye?

A heves megyei egészségbiztosító lesz az illetékességgel rengelkező közig. szerv.

Ebtv. 62. § (2) A csecsemőgondozási díj, a gyermekgondozási díj és a táppénz iránti kérelmet
a) a kifizetőhellyel rendelkező munkáltató esetében a kifizetőhely,
c) egyéb esetben a munkáltató székhelye szerint illetékes egészségbiztosító
bírálja el és utólag folyósítja.
"Kenderice Ákos is volt gyerek..."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Elbizonytalanodtam, ezért kérek tőletek egy kis segítséget:
Bt beltag táppénz igénylési nyomtatványát szerintetek melyik ügyfélszolgálatra kell küldeni, ha a
cég székhelye Heves megyében van, a beltag lakcíme pedig Pest megye?
Válasz idézéssel
pribusne Írta:Nekem is volt hasonló esetem, BT végelszámolásra került, a beltagot / társas vállakozó / aki egyben a végelszámoló is volt, nem jelentettem ki a 1041-en , csak akkor,amikor a végelszámolás lezárult, és törölték a céget. A biztosítási jogviszonya megvolt, fizetést nem kapott, így NY-t adta le a 08 helyett. Amikor minden lezajlott , kiléptettem és ő munkanélkülire ment, táppénzt is kaphat, ha az előző két évben volt jövedelme.A passzív táppénz már rég megszűnt.
Zsóka
Ez egy picit más kategória, mert a beltag mint végelszámoló '"közreműködhet" a cég lezárásban, fizetés fejében vagy anélkül. A felszámolásnál a beltag semmilyen formában nem vesz részt, feladatait, jogköreit a felszámoló veszi át. Ezért a bizonytalanság bennem, hogy biztosításilag hogyan is néz ki ez...
Válasz idézéssel
Nekem is volt hasonló esetem, BT végelszámolásra került, a beltagot / társas vállakozó / aki egyben a végelszámoló is volt, nem jelentettem ki a 1041-en , csak akkor,amikor a végelszámolás lezárult, és törölték a céget. A biztosítási jogviszonya megvolt, fizetést nem kapott, így NY-t adta le a 08 helyett. Amikor minden lezajlott , kiléptettem és ő munkanélkülire ment, táppénzt is kaphat, ha az előző két évben volt jövedelme.A passzív táppénz már rég megszűnt.
Zsóka
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/archive/20110715_tappanz_passziv_beteg_elllatas">http://adozona.hu/archive/20110715_tapp ... g_elllatas</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Én úgy tudom, hogy nem.
Válasz idézéssel
Jogviszony megszűnése után még 3 napig nem lehet táppénzre menni?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Bizony bizony igazad van, a passzív táppénz lehetősége már jó pár éve megszűnt.
Kérdés hogy megszűnt-e valóban a biztosítási jogviszonya.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én úgy tudom, hogy a passzív táppénz teljesen megszűnt 2011. július 1-től. Vagy rosszul tudom?
Mondjuk én felszámolásban nem vagyok topon, tehát azt nem tudom, hogy tényleg megszűnt-e a jogviszonya a felszámolás napjával.
Válasz idézéssel
Bea!

A biztosítási jogviszony megszűnését követően is lehet táppénzt kapni. Ez a passzív táppénz. Mivel nem alkalmazott, így csak a táppénz 1/3-t kell majd csak megfizetni a cégnek, már ha lesz miből!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Félve teszem fel a kérdésemet, hisz nem vagyok nagy fórumozó, mégis utolsó esélyként megpróbálom.
TB, NAV nem volt egyáltalán segítőkész és a felszámoló sem.... :-(

Egy Bt. felszámolást indított maga ellen, egyre csak növekvő NAV tartozás miatt.
A felszámolás kezdő napjáig lezártunk mindent, beszámoló, bevallások bementek.
Egyetlen egy dolog maradt függőben. A beltag képviseleti joga ugye a felszámolás kezdő napjával megszűnt, járulék fizetésre nem kötelezett. Ez rendben is van, de mi a helyzet a biztosítotti státuszával?
Történt ugyanis, hogy a cég vezetője balesetet szenvedett és műteni kell. Ennek kapcsán bement a az OEP-be, ahol azt a tájékoztatást kapta, hogy jár neki a táppénz (????????!!!) egészen addig amíg nem törlik a céget a cégnyilvántartásból...
Most akkor hogy is van ez???? Totálisan összezavartak, én azt hittem, hogy a felszámolás kezdő napjával ki kell jelenteni a 1041-n, és beküldeni a 1011-t majd fizeti maga után a havi fizetendőt hogy legyen biztosítása, és természetesen táppénz nem jár neki.

Valaki tudna nekem segíteni, hogy mi a teendő a biztosítása rendezésével és hogy mi az igazság táppénz ügyben?

Nagyon köszönöm előre is.

Bea
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég