A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABEV JAVA 2009
Szia Eragka

Valóban sok mindent kérdeztél, nem mindenre tudok válaszolni, de a saját tapasztalatomat tudom leírni. Mint írtam én kezdetektől használom a javát.
Saját gépen, tehát nem progival csináltatom a 08-at. Az új telepítésekre nem tudok Neked válaszolni. Én csak a frissítést indítottam el, ami jól műkszött, a már meglévő keretprogramot frissítette fel. A 08-nak már régóta van javás verziója. Megjegyzem, hogy az új APEH felület nekem mostan azért nem nagyon jött be, ugyanis a korábbi mundíg közölte, hogy melyik nyomiból van javás változat, ezt most nem mutatja. 2009-től már csak javával lehet az új 2009-től használatos nyomikat kitölteni. (remlélen, erre is átalakítják az update-ot.)
Eddig nagy segítség volt, hogy a napi hírlevélben mindíg közölték, hogy milyen nyomik frissültek és elérhetők-e javával. Én bízom abban, hogy ezt a jó szokásukat ezután is meg fogják tartani. Az ABEV update most nem csak Neked nem műkszik, átmenetileg nem elérhető - írták. (Gondolom, fejlesztés alatt)
Szép napot!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Leírnám az én tapasztalataimat, hogy jártam 2 gépre telepítésnél.
Mindegyik gépen volt előtte abev 2006.
Egyik gépen semmi gond, úgy ment a telepítés, mint ahogy János leírta, ahogy a "nagy könyvben meg van írva". Természetesen ez nem a könyvelő gépen, hanem a magán gépen volt Sad
Könyvelő gépnél a következőt tapasztaltam:
abev install java web start első keretprogramot elindítottam a "megnyitásra" kattintva. Elkezdte telepíteni, de pl. a felhasználói beállítások nem volt bepipálva, és nem is engedte. Így csak simán feltett valamit, és ikont sem tett az asztalra. Na, gondoltam újra indítva a telepítést "eltávolítom a programot". Meggondoltam magam, és ismét a telepítésre kattintottam. Ekkor már engedte a felhasználói beállításokat (hova legyen a bevallás lementve stb), és az ikont is megkaptam az asztalra. Hurrá Big Grin
Ezután mennék a abev install.jar letöltésre. Itt viszont hiába kattintok a "megnyitás" gombra, nem jön a javas felület, nem akarja telepíteni, hanem mintha "kicsomagolást" ajánlana fel, amivel nem tudok mit kezdeni Sad pedig a magán gépen ez is flottul letöltődött.
Kérdésem: egyáltalán kell ez is nekem? csak a webessel nem tudok dolgozni? Mi a különbség a kettő között? Csak az, hogy telepítésnél van-e internet kapcsolat, vagy nincs? Telepítés után ugyanúgy működik mindkettő?

Valaki írta, hogy máshogy kellene telepíteni azokat, amelyek a könyvelő programból veszik át abevbe az adatokat. (bár ezt lehet, hogy elértettem) Telepítésnél nem látok erre instrukciót. Gondolom a könyelő programban kellene valamit beállítani. Egyelőre még rejtély számomra, hogy mit, mert csak az abev 2006-ot ismeri a program az abevjavat nem ismeri fel Sad De gondolom ezt már a könyvelő program fejlesztőitől kell megkérdeznem.

Jól értelmezem, hogy az összes 09-es nyomtatványt, csak ezzel lehet kitölteni, beküldeni a jövőben? 08-asok még mehetnek abev 2006-tal?
Vagy honnan lehet tudni, hogy melyik nyomtatványt melyikkel lehet tölteni, küldeni?

Hol lehet a már letöltött nyomtatványokat frissíteni? Itt nincs "update" mellé. Megjegyzem, nekem az abev 2006 update sem működik most Sad
Vagy hogy lehet a keretprogramot frissíteni? Egyszerűen rátöltök?

Hú de sokat kérdeztem :oops: bocs, de látjátok van olyan telepítés sajnos, ami nem megy ripsz-ropsz, legalábbis nekem mindegyikben volt részem.

-------------------------
eragka
Válasz idézéssel
Szia Rwinke!

Monik utasításait kövesd. Ha csak kimásolod, természetesen az úgy nem műkszik.

Gajda!

Természetesen ha keretprogramot kell frissíteni , az mindig a már a gépen lévőt frissíti, adatbázis megzavarása nélkül. Ha egy korábban kitöltött bevallást kell valamiért elővenni, jelzi, hogy van már a gépeden frissebb verzió, fogadd el, így mindig mindegyik naprakész. Ez azért fontos, mert jelenleg a 08-nál már műkszik, hogy egy korábban leadott bevallás adatait emeled át a tárgyhóra és csak azt módosítod, javítod, bővíted, ami változás van.
Szép napot!
Válasz idézéssel
rwinke Írta:Az OK, hogy az ikont kimásolom az asztalra, de ugye társítani kellene hozzá, hogy mit indítson el.
Na ezt leirhatná nekem valaki!

Magyarul hogy a jó é*********a lehet elindítani?

Én nem kimásolni szoktam, hanem az abevjava_start.bat -ot jobb egérgomb küldés, asztal(parancsikon) és kész.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Gajda!

Arra ügyelj, hogy mindig a legújabb verzióval dolgozz. Figyelmeztet ugyan, ha van már frissítés, de jobb, ha azzal kezded a napi munkát, hogy mi van az apehnél. Ha van új változat, máris lehet letölteni, csak utána indítsd az abev programot. Ha viszont már fut, akkor a letöltött anyag csak egy kilépés, újra indítás után lesz teljes értékű. ( A program kilépéskor menti a változásokat.)
Nézd meg a gépeden a verziószámot, ha eltér akkor jöhet a frissítés. Akkor sincs semmi baj, ha vakon rátöltöd az új verziót, mert, ha az van már rajta, akkor sem okoz semmi hibát...

Üdv.: János
Válasz idézéssel
Kedves Fórumtársak!

Szerintem nem rémes az "abevjava" ez a Java az Abev-nek!

Az első verzió megjelenése óta használom, volt, amikor kicsit nyűgös volt, de akkor még kisegített a régi, aztán a fissítés után megjavult és sokkal jobb dolgozni vele, mint az előddel.
Ha csak azt vesszük előnynek, hogy mindig kéznél van a kitöltő segédlet, már megéri...

Most tettem fel egy még szűz gépre, nem kell hozzá különös számítógépes végzettség, elég az eddigi gyakorlat.

Aki még nem kísérletezett vele, vagy nem sikerült a telepítés hiánytalanul, úgy kezdjen hozzá, hogy a böngészőn kívül más program ne fusson a gépen, csak az automatikusan indulók (ld. vírusellenőrzés).

Először töltsd le a 471 byte-os abevjava_install Java Web Start programot, a letöltő ablakban válaszd a megnyitást, (nem a mentést!)
kövesd a telepítőablak utasításait, nem kell változtatni semmit, nyomni a tovább gombot, jóváhagyni, amit kér. Ha a vírusirtó közbeszól (átlag 2 alkalom) engedélyezni kell a legördülő menüben a kapcsolódást (itt jön be a script host), utána tovább és befejezés.
Másodszor jön az 5,9 MB abevjava_install.jar letöltése, szintén megnyitás, telepítőablak utasítások szerint, mint az előbb, vírusirtó közbeszólásnál engedélyezés, tovább és befejezés...
Ezután jöhet a 0808 kitöltő és utána a súgó ugyanígy szép sorban, meg a többi használandó nyomtatvány.
Ha már a 08-as fel van téve, meg is lehet nézni, hogy rendben van-e.
Ezzel a menetrenddel, ha ki nem kapcsolod az előre beállított "ikon az asztalon" gombot, akkor az ikont is kiteszi és nem is kell semmit hozzárendelni, egyből működik. További nyomtatványok telepítése előtt, vagy frissítés előtt a program ne fusson még! (vagy ki kell lépni belőle)
Aki már próbálta telepíteni, de nem lett jó, kezdje újra fentiek szerint, ha jelzi, hogy a fájl már létezik és rákérdez a felülírásra, akkor "igen" és rendbeteszi a hibás lépéseket is...

Ha már megy a program a gépen, könnyebb vele megbarátkozni! :wink:

Jó telepítést!

Üdv.: János
Válasz idézéssel
Ha a korábbi /2008. év eleji / verziót frissítjük, az használható továbbra is, nemde ?
Válasz idézéssel
Az OK, hogy az ikont kimásolom az asztalra, de ugye társítani kellene hozzá, hogy mit indítson el.
Na ezt leirhatná nekem valaki!

Magyarul hogy a jó é*********a lehet elindítani?
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
Tünde , Polika

Eddig én is az sima abevet használtam. Rettenetesen féltem a javától.

Nos , hazajött a leányom , és szegényt munkára fogtam ./karácsony harmad napján/

Hát neki kb.20 perc volt a telepités . Annyit jegyeztem meg, hogy mást kell telepiteni annak aki a saját gépen levő programjából készitett bevallást továbbitja és más javat akinek önálló abev -e van.

Nem sok segitség ez nektek , de hátha van aki programozói angol nyelvet is beszél.
Ugyhiszem amit doksa irt -hogy mit jelent angolul-? az leforditva angolra
nem jó a telepités értelmezése szempontjából.

Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok.

Én azóta használom a Javát, amiót megjelent. Nem mondom, hogy nem vackolódtam vele, de ma már nagyon szeretem. Már a 0753-nál nagy segítség volt a beépített súgója. (ezt mindig a nyomtatvánnyal egyidőben kell telepíteni) Amolyan "szájbarágós", ami nekem esetenként nagyon jól jött. Vannak benne jó kis funkciók, pl. 08-nál. Ezt azóta, hogy megtanultam, ki is szoktam használni Minden alapadatot átvesz az ABEV-ből, ez jó. A mostani telepítés is véleményem szerint egyszerű, csak nem teszi ki automatikusan az ikont a könnyebb elérhetőség kedvéért az asztalra. A Program Files közé telepíti, de onnan az indító ikont csak ki kell küldeni az asztalra. Így nem kell keresgélni minden hónapban. Remélhetőleg a hírlevélben továbbra is mindíg jelezni fogják, hogy mikor, milyen nyomtatványok jelennek meg.
Próba szerencse, így az évvégén -remélhetőleg- számunkra is az utolsó munkanap, jobb híján jó szórakozás lehet.

Jó "szórakozást" és nagyon Boldog, Békés, "Nyugis" Új Évet kívánok MINDEN KEDVES FÓRUMTAGNAK.
Engedjétek meg, hogy Klárikát külön kiemeljen, akinek szeretném ezúttal a csodálatomat, tiszteletemet és köszönetemet kifejezni szaktudása és a határtalan segítőkészségéért.
Szép napot!
Válasz idézéssel
Ó, hogy szakadna rájuk a plafon!! Ekkora hazugságok... Méghogy a mi érdekünkben fejlesztenek??!!! Bocsánat a kifakadásért, de nekem ez volt a legszembetűnőbb az egész tájékoztatóban, ez az ál-segítőkészség.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
polika Írta:Akkor mostmár elmondhatjuk, hogy most jön még csak a Java java.
Én még nem használtam, megszoktam a régi abevet.

Sziasztok!

Én sem használtam még Sad és már a gondolatától is írtózom!

Ahogy a leírást olvasom, talán progis segítségét kellene kérnem, vagy ezt mi "felhasználói szintű mezei könyvelők" is meg tudjuk csinálni? ahogy magam ismerem, abból nem sok jó sülne ki Cry .

Ti kértetek külső segítséget, vagy lehet "dur-bele-a-közepébe" ? 8O

Na, még el sem kezdődött az új év és ismét Tanácstalankodóba estem :lol:
Tünde
Válasz idézéssel
A telepítéséhez nem értek, de van Abev Javas teszt, tehát lehet próba bevallást küldeni, egy picike segítségnek jó.
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Én megpróbáltam telepíteni, de az alábbi hibaüzenetet írta ki:

A windows script host nem elérhető.

Tudja valaki, hogy ez mit jelent,, vagy azt, hogy hol nézhetnék ennek utána?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ezt is megszokjuk. Emlékeztek mit össze szenvedtünk a 08-asokkal 2006-ban? Mennyit kellet javítani? Hogy én mit szidtam magam, hogy önként beregiztem egy csomó céget! Hogy hányszor hívtuk a javítókat mire velük együtt a lelkét megtanultuk! Most meg már megy.
Biztos lesz rengeteg problémánk, de leküzdjük mert az illetékesek azt feltételezik mindent megoldanak könyvelők, mert azok különleges élőlények, egyébként is azért vannak, hogy kiszolgálják az államigazgatás adatéhségét.
Gondoljátok meg ezt az iszonyú méretekre duzzasztott apparátust adattal, nyomival táplálni kell, különben mi lenne velük. Kénytelenek lennének újabb érdekes vizsgálati célt kitalálni mint pl. a 2008.márc.járulékalapok.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
polika Írta:Akkor mostmár elmondhatjuk, hogy most jön még csak a Java java.
Engem is kerülget a frász tőle. A legkisebb gondot okozza, amit Doska írt, hogy az aljára nincs kinyomtatva pl a vonalkód - legalább festéket spórolunk... :wink:
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Akkor mostmár elmondhatjuk, hogy most jön még csak a Java java.
Válasz idézéssel
Az Abev Jávásan küldött 0808-as bevallásra, amikor kinyomtattam, miért nem került a lap aljára az aktuális verzió száma, a dátum, és a vonalkód. Tehát teljesen üres alul, októberi és novemberi.
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Felteszem a dokumentumokba azt a tájékoztatót, amit kaptam. Kérlek a használatával, problémáival kapcsolatos dolgokat itt tárgyaljuk meg.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég