A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABEV JAVA 2009
Mónika Írta:Hogy ne csak mindig a hiányosságot jelezzük:
Láttátok hogy új lekérdezési lehetőséggel bővül az ebev?? Már foglalkoztatóként is le lehet kérdezni a bejelentettek adatait, valamint a saját adatokat is. Elég jónak tűnik. Szerintem dícséret a programozóknak!
Ahhoz képest, hogy januárra ígérték... :roll:
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Igen, én is akartam írni, ma vettem észre. AZ általam könyvelt cégek közül még csak a fele van fent, gondolom folyamatosan töltik fel.
Emlékeztek, múltkor az NY-s kérdésnél hiányoltam egy ilyen lekérdezési lehetőséget és most úgy néz ki, hogy lesz egy ilyen. Nem szeretnék telhetetlennek tűnni, de jó lenne a vállalkozók státuszát is le lehetne kérni a tekintetben, hogy az ügyvezető, vállalkozó heti 36 órás mviszony melletti-e, hogy elment e annak idején a 1041-s.
Köszönjük a gyors segítséget a Nav-nak!
Válasz idézéssel
Hogy ne csak mindig a hiányosságot jelezzük:
Láttátok hogy új lekérdezési lehetőséggel bővül az ebev?? Már foglalkoztatóként is le lehet kérdezni a bejelentettek adatait, valamint a saját adatokat is. Elég jónak tűnik. Szerintem dícséret a programozóknak!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
joekobak Írta:Kicsit ugyan macerás megkeresni a nagy tömegben, mert sem időrendi, sem abc sorrend nincs (még nem jöttem rá, hogy mi a sorrend szisztémája) és a lap alsó részében a Segédletek közt (Kitöltési útmutató) is ki kell keresni...

Szia!

Két módszer is van a keresésre felgyorsítására a frissítés ablakban

1) A frissítési ablakban mind az újdonságok, mind a frissítések fülön a "Szűrési feltételek" felirat mellett van egy lefelé mutató fekete háromszög. Kattints rá. Megjelenik egy keresőtáblázat. A legtöbb kereső mező listát is szolgáltat, ahogy begépeled amit keresel mutatja a szűrési feltételre illeszkedő listát (a nincs feltétel szöveget törld ki). Entert ütve szűkül le a nyomtatvány/súgó lista a kiválasztottra/kiválasztottakra. HA csak egy nagy szürke terület marad a lista helyén, akkor nincsen találat a megadott keresési feltételre. A 'Keresés kulcsszavak alapján' felirat melletti keresőmezőben próbálkozhatsz kulcsszavakkal is, olyasmi a funkciója mint a google keresőmezőjének, csak az adathalmaz amiben keres, az más. Ennek a mezőnek a használata esetén azok a nyomtatványok/súgók lesznek listázva, amik NAV által szolgáltatott leírásában szerepel a mezőben megadott kulcsszó. Ha be van állítva keresési feltétel, akkor ezt nagy piros betűkkel kiírja a program, egyből látni fogod. Ha törölni akarod a keresési/szűrési feltételt, akkor a "Szűrési feltételek törlése" gombot kell nyomni. Ha a kereső táblázatot el akarod tüntetni, akkor a sarokban lévő felfelé mutató fekete háromszögre kattintva teheted meg.

2) A nyomtatványok/súgok listáját megjelenítő táblázat rendezésre lehetőséget ad. Ha az oszlopfejlécre kattintasz, akkor berendezi ABC sorendben a sorokat, növekvőben annak az oszlopnak megfelelően, aminek a fejlécére kattintottál. Ha megint kattintasz ugyanazon oszlop fejlécen, akkor csökkenő ABC sorrendben lesznek a sorok az adott oszlop szerint. A rendezés olyan, hogy először azokat rendezi aminek szöveges neve van pl. adatlap, ajel, apiac stb, aztán jönnek a számokkal rendelkezők pl. 1053 stb. Fordított sorrendnél meg előbb lesznek a számokból álló nevűek, utána a szöveges nevűek.
Válasz idézéssel
Lányok!
Nem kellene már találkoznunk valamikor?
Együtt sírhatnánk Cry,
meg örülhetnénk is Confusedaw: , hogy nem vagyunk egyedül a bajban!

Gajda!
Hidd el próbáltam már mindenképp, mire most végre sikerült beküldenem:
Válasz idézéssel
monik Írta:Na a MOHU megint behalt, valami belső szerverhiba...
csak tudnám, hogy akkor a bejelentést hogy küldhetném el időben?

Próbáld meg az ÁNYK-ból.
Bal felso sarok : kapcsolat az ugyfelkapuval/nyomtatvany megjelolese elekrtonikus kuldesre, majd a nyomtatvany bekuldese az ugyfelkapun keresztul.
Felhasznalo nev es jelszo
ahol beirod a jelszot, kicsivel alatta be lehet jelolni, hogy a kilepesig megjegyezze a felhasznalo nevet es a jelszot
Válasz idézéssel
Látod, számomra ez az érték, amikor mersz dühöngeni, sírni, örülni mersz érezni, EMBER lenni legyen mindig ez előtted, hogy ez maradj, ne érjen fel hozzád holmi " ABEVJAVA " . És végül azért inkább nevess, tudod még ha kínunkban is, de muszáj nevetni !

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kicsi!

Édes vagy, olvasás közben el is sírtam magam! Confusedaf: Köszönöm!
Puszi neked a biztató szavakért.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Drága Erzsóm !

Kérlek, ne bosszankodj ! Az egész nem ér annyit, hogy idegeskedj ! Sajnos hozzá kell szoknunk, hogy mennyire ki vagyunk szolgáltatva az ilyesminek, nekünk csak kötelességünk, határidőnk van, az hogy mindennek a teljesítését milyen feltételekkel tudjuk elvégezni az már régen nem számít ! Sajnos ilyen világot élünk, szomorú és kilátástalan, gondolom, hogy az élet más területén is érzed. De nem szabad feladni, nem szabad idegesíteni magad ! Tudom, hogy ez a sok kudarc nem tesz jót nekünk sem, de keress valami kapaszkodót és mosolyogj ! Látom a névnaposokat milyen szép virággal köszöntötted, látod ez számít EMBER tudsz maradni ilyenkörülmények között is ! Fel a fejjel .

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Teljesen leállt az ügyfélkapu!A nyugták ugyan megjöttek,de nem lehet belépni,ha mégis nagy nehezen bejutok,nem tudok megnyitni,nyomtatni!
Erről ennyit,hozzájött a förmedvény,és már nem bírja a rendszer.Fejetlen az egész,hipp-hopp kitalálták,de nem készültek fel rá! "úgy imádom"...itt csak pénzbeszedésről szól az egész!mindegy mennyibe kerül,de most azonnal kell a mani.
Válasz idézéssel
Na a MOHU megint behalt, valami belső szerverhiba...
csak tudnám, hogy akkor a bejelentést hogy küldhetném el időben?
Válasz idézéssel
Nekem egy már megjött, igaz, hogy csak egy kis nyamvadt 17-est adtam be.
Zsóka
Válasz idézéssel
"Kiültek a vénasszonyok a padra, a padra" Big Grin Big Grin !!! (odaülök mellétek)

A baj csak az, hogy nem pletykálkodunk, hanem "csak" kühöngünk.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Akkor üljünk egymás mellé, és várjunk együtt!! Big Grin :wink:
Válasz idézéssel
Én is várom 10 óra óta....
Válasz idézéssel
Nektek jönnek a nyugták? Reggel óta egy sem jött meg.
Válasz idézéssel
Kedves János!
Köszi a segítséget!
Az ányk-ban azért nem szoktam használni a frissítést, mert az nekem legalábbis időigényesebb, mint a NAV honlapról letölteni.
És igazad van, sokkal tovább tart kiválogatni a nagy tömkelegből, hogy melyiket akarom frissíteni.
Johanna
Válasz idézéssel
Johanna Írta:NAV honlap --> Letöltések menüpont--> Nyomtatványkitöltő programok--> Programok részletes keresése-->
--> Bevallás száma (nyilacskával kiválasztom), de hiába, mert nem történik semmi...
Szia Johanna!

A NAV honlapon ma is az a helyzet, amit az este írtam: hibára fut a letöltés, a szolgáltató megszakította... szöveggel.

Egyébként ezt a módszert nem is használom, mióta az ÁNYK ikonsorának végén megjelent a Frissítések keresése/Frissítések elérhetők gomb.

Próbáld meg azt, ha eddig nem használtad volna. Az első ablakban a "Frissítések1" azok a nyomtatványok szerepelnek, amik már a gépedre le voltak töltve valamikor, folyamatosan hozzák az újabb verziókat. Az "Újdonságok2" tartalmazzák az új/eddig nem használt nyomtatványokat. Kicsit ugyan macerás megkeresni a nagy tömegben, mert sem időrendi, sem abc sorrend nincs (még nem jöttem rá, hogy mi a sorrend szisztémája) és a lap alsó részében a Segédletek közt (Kitöltési útmutató) is ki kell keresni... Az összetartozó két tételhez a sor végi kis négyzetbe be kell tenni az X-t és mehet a Letölt gomb. Pillanatok alatt lefut és máris használhatod.
A keretprogram frissítést ebben a formában ki sem tudod hagyni, mert eleve felkínálja, a letöltés után viszont az ÁNYK programból ki kell lépni a mentés miatt és utána belépve már az új kerettel fut a rendszer...
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Nagyon aranyosak vagytok, hogy mindenki segíteni akar. Valószínűleg rosszul írtam le a problémát.

NAV honlap --> Letöltések menüpont--> Nyomtatványkitöltő programok--> Programok részletes keresése-->
--> Bevallás száma (nyilacskával kiválasztom), de hiába, mert nem történik semmi.

Próbálkoztam a következővel, csak így tudtam:
Fentiek után következő lépésként rámegyek az összes nyomtatvány megjelenítésére, akkor megjelenik mind. Na itt hiába akarnék a letöltés gombra kattintani, mert nem működik, hanem az 1. oszlopban kell kattintani a letölthető file-ra. Ekkor jön be a Java WebStart-
kattintson ide a telepítéshez.
Hát nálam ez eddig nem így működött, azért akadtam el. És még most sem működik az 1. lépésben leírtak szerint.
Köszi mindenkinek!
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ma már minden működik rendesen,ahogy régen.
Johanna!
Tényleg nem próbáltam letölteni,csak láttam ott vannak. :oops:
Válasz idézéssel
Na végig böngésztem, pont volt frissítés, úgyhogy próbálkozhattam megint.
Szóval az van, hogy valamit beállítottak, így ami indult magától, az most nem indul. Szépen elrejti valahova a fájlt, azt meg kell keresnem, majd jobb egérgomb, tulajdonságok és tiltás feloldása.
De lehet nálad nem ez a gond, és csak feleslegesen okoskodtam, akkor ne haragudj.
Válasz idézéssel
Szia Johanna!
Nekem ugyan nem az abevjava-nál szokta csinálni, hanem ha a novitaxot akarom frissíteni. Ugyanez. Kattingatok és nem csinál semmit.
Aztán egyszer levezényelte az egyik informatikus fiú telefonon, hogy mit csináljak...valahol ki kellett választanom, hogy ezt a fajta fájlt mindig engedje futtatni. De nem emlékszem rá, hogy hol :oops: Próbálom az agyam még törni, hátha eszembe jut, hogy hol-mit, meg hátha János tudja, mit akarok mondani, és esetleg ez lehet a megoldás.
Válasz idézéssel
Szia Johanna!

Most néztem be, a prividet már nem tudtam olvasni...

Próbáltam letöltést: a WebStart indítás nem sikerült, nem találta a szervert és hibára futott.

Az ÁNYK Frissítés gombjával rendben és gyorsan letöltött. Ha még áll a téma ird meg priviben kicsit részletesebben, hogy mi nem akart működni...
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
És nem próbáltál meg kiválasztani belőlük letöltésre? Mert nekem ez nem megy. Hiába kattintok rá, semmi nem történik.
Pedig az egeremmel nincs baj, működik rendesen.
Ha az összes nyomtatványt megjelenítem, akkor sem lehet a letöltés gombot választani, hanem a nyomtatvány számára
kell kattintani. Most jön az bizonyos budi...
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Johanna!

Ott marad,de ha görgeted lefelé ott vannak mind! Igaz új formátumban....
Fel a fejjel! ez a technika tönkretesz bennünket...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég