A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABEV JAVA 2009
Pmarcsi nagyon szupi vagy! Nagy szükségem volt a segítségedre!
Sata
Válasz idézéssel
Sata,a NAV honlapjáról betöltöd az archívból(az ÁNYK keretrendszerbe) azt a nyomit amire szükséged van és már fogod látni az ebevből a visszakértet.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Az e-BEV szolgáltatásból a beküldött bevallások lekérdezésekor az alábbi üzenet jelenik meg:
"A kivánt nyomtatványhoz nem találtunk megfelelő sablont.
Megpróbáljuk letölteni az internetről?"
Ha az igent választom, az alábbi üzenet értkezik:
"Letöltési hiba, jelenleg a NAV szervezet nem publikál a 1708 számú nyomtatványból legalább 5.0 verziószámút."
Bármelyik beküldött bevallásra ezt írja.
Kb 1-1,5 hónapja tapasztalom a fenti problémát.
Korábban mindig működött, több évvel ezelőtti bevallást is le lehetett kérdezni.
A 1818 nem tudott segíteni.
Nektek is van ilyen problémátok?

Köszi ha segít valaki.
Sata
Válasz idézéssel
köszi Rozika!!!!!
Katla
Válasz idézéssel
ÁNYK menűből
-Szerviz
-Fájlműveletek a mentés könyvtárban
-Másolás a mentés könyvtárból (átnevezés, törlés)
-a megjelenő ablakban kiválasztani (lekérni) a bevallást, amit törölni akarsz
- alul TÖRLÉS gomb
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
köszi Klári!!!
majd próbálkozom a módszereddel

üdv
Katla
Válasz idézéssel
Szia Katla!
Én a total commander segítségével szoktam. De majd az informatikához jobban értők is szólnak. Smile
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
sziasztok!

hogyan lehet az ANYK-ból törölni az el nem küldött bevallásokat?

(régen az ABEV-ből lehetett törölni a  "rossz" bevallásokat)

köszi    üdv!
Katla
Válasz idézéssel
Szia Monika

Igen frissitettem 12/29 én . 2-ÁN AKARTAM EGY 18T1042E-ET  leadni.Akkor jöttem rá , hogy nem tudom az új rendszerben a dokumentfeltöltést megcsinálni.
Ica.
Válasz idézéssel
A két ünnep között már tárgyaltuk páran, hogy nem működött, a 12.29-i keretprogram firssítéssel 2,8 nekem már jól működik, tegnap is ma is. Frissítetted a keretprogramot?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok

Én probálom hajnal  hajnal 3 tól a bevallást leadni .
Nem sikerült.
Az "fogaskerék csak jár körbe -körbe .
A legelső ügyfélkapus bevallás kb. több mint 10 éve ehhez képest , kitünő volt.
Ica
Válasz idézéssel
Szia! Persze megint mi kínlódunk vele, felhasználók.
De bizakodom, hogy mielőbb rendeződik!
28-a óta most foglalkoztam vele először, előtte lévő napokban is próbáltam kerülni a rendszert.  Wink
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Drága Alba!

2017.dec.28-a óta a KAÜ intézményét akasztották a nyakunkba,azóta hol működik hol nem ,ebből komoly gondok lesznek ha megindul a leterheltség jönnek a bevallási határidők. Angry
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Láttátok ezt a KAÜ ügynök intézményt? Nekem nem működik. Lehet, hogy egyszer majd meg tudják csinálni, hogy minden simán megy január elején?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
úgy nem jó
Válasz idézéssel
És ha átmásolnád az
eKuldes/KR/elkuldott mappából is a KR fájlokat?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
szia! akkor lesz újra elküldött a nyomi, ha minden elküldöttnek a módosítható párja is megvan a módosítható mappába
Válasz idézéssel
szia! akkor lesz újra elküldött a nyomi, ha minden elküldöttnek a módosítható párja is megvan a módosítható mappába
Válasz idézéssel
Na rájöttem, hogy kell átrakni egyik gépről a másikra az ÁNYK programot és a régi gépen elkészült bevallásokat is . Egy délutánt szórakoztam vele. Kell (legalábbis nekem kellett a JRE futtató környezet is az új gépre, a JAVA is , utána tudtam feltelepíteni az ÁNYK programot.
3 féle állomány van .
1., repository.xml-------állomány --ebben vannak az adózók törzsadatai, címe,adószáma, stb
2. a korábbi gépen elkészített bevallások adatai --- mentesek-- könyvtárban vannak onnan kell átmásolni
3.bevallási nyomtatvány sablonok átvitele--nyomtatvanyok ---könyvtárba

Persze az összes nyomtatvány módosítható státuszba kerül az új gépen (az is ami a régi gépen már elküldött pozícióban volt az is )

Megjegyzendő, hogy a nyomtatványok könyvtár(3.pont ) nekem eredetileg a --program files/.abevjava/abevjava-- alatt volt és a megváltozott könyvtárszerkezet miatt átkerült a users/public/abevjava/--alá és oda kellett átmásolni

De viszont csak annyit tudtam elérni , mint a többiek mivel a korábbi gépen az elküldött státuszú nyomtatványok--módosítható státuszban jelentek meg az új gépen. Ezt nem tudtam hogy kell megoldani, ha sikerül megírom
Válasz idézéssel
vagy ez a JRE ugyanaz lenne mint a <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.java.com">http://www.java.com</a><!-- m --> oldalról letöltött java ??

Bár letöltöttem mindkettőt de így feltelepítve az ANYK t így az ikon se jelent meg.
Totális tanácstalanságban vagyok.
Válasz idézéssel
Java futtató környezet----JRE fájl ez is kell a telepítéshez vagy ez már régi információ és újabban nem kell ?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://java_runtime_environment_-jre.hu.downloadastro.com/let%C3%B6lt%C3%A9s/">http://java_runtime_environment_-jre.hu ... lt%C3%A9s/</a><!-- m -->

Csak ezen az utóbbi helyen találtam .
Válasz idézéssel
Itt valami nem stimmel vagy sok valami . Hasonló módon próbáltam én is .
((A könyvelő programmal is így kellett. felrakni újólag az új gépre , majd rámásolni a lementett összes adatot, hogy felülírja és beteszi közé azt ami nincs rajta )))
---Itt ebben az esetben felraktam az abev programot újólag az új gépre majd , próbaképpen egy 1608-as nyomtatványsablont telepítettem. Telepítette minden rendben (látszólag) . de mikor belépek és egy új nyomtatványt akarok létrehozni nincs meg a sablon. Rámásolgattam a régi mentéseket a hasonló könyvtárakba, de csak hasonló , mert ugye a könyvtárszerkezet nem egyezik és belépés után látja a régieket , de újat nem tudok létrehozni.
Válasz idézéssel
Tibor200!

Én, ha újra telepítem az operációs rendszeremet, a következőt csinálom:
1. elmentem az abev porgramot (felhasználok vagy user -> nyilvános -> abevjava
2. elmentem a mentéseket -> felahsználom vagy user -> a felhasználó szerint elnevezett gép neve -> .abevjava és abevjava
Figyelni kell, hogy az első pontban elmentett programot nehogy felülírja a második mentés, ezért más helyre kell meneteni
3. az új operációs rendszeren feltelepíteni az abevjavát, amit a NAV honlapról letöltöttem. Teljesen szűz lesz a program, adatokat nem tartalmaz!
4. Az első két pontban elmentett fájlokat átmásolom, ahonnan kimentettem. Minden adat újra meg lesz és a feltelepített összes nyomtatványt megtalálod!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Abevjava és állományainak áthelyezését szeretném megoldani két gép között és két operációs rendszer között--hogy ne legyen olyan egyszerű.
Egy délutánom már ráment eddig nem sikerült összehozni , talán az első alkalom maradhatott volna akkro az állományok átmentek csak sablonjuk nem volt.

Windows Xp ről Windows 7 re helyezném át az állományt.(kb 5 éves állomány több cégé)
Először is lementettem a régi gépen az állományokat , a névjegy (menüpont megnyitása) közöl információkat hogy mely fájlokat kell menteni a régi állományból, hogy mit helyezzünk át.

RÉGI GÉP (wINDOWS xp)---ABEV NÉVJEGY

Indítási könyvtár: C:/Program files /abevjava
Felhasználói könyvtár: Documents and settings/bela
Postázó könyvtár : bela/java bevallasok (ez egyedileg megadott könyvtár ez az egy ami nem a tipikus beállítás )
Nyomtatványok telepítésének helye: C:/Program files /abevjava /nyomtatvanyok
Mentett bevallások helye: Documents and settings/bela/abevjava/mentesek
Törzsadatok helye: Documents and settings/bela/abevjava/kontroll
Paraméter állományok útvonala : Program files /abevjava /eroforrasok
Abevjavapath.cfg állomány helye: C:/ Windows
Abevjavapath.cfg állomány TARTALMA: abevjavapath = C:/Program files /abevjava

Windows7 alatt telepítve :------- Windows/Users/bela ----------alá telepíti
De az ikon sem működik az asztalon amire indulna a program
Válasz idézéssel
Köszi, így már sikerült.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel