A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABEV JAVA 2009
köszi Rozika!!!!!
Katla
Válasz idézéssel
ÁNYK menűből
-Szerviz
-Fájlműveletek a mentés könyvtárban
-Másolás a mentés könyvtárból (átnevezés, törlés)
-a megjelenő ablakban kiválasztani (lekérni) a bevallást, amit törölni akarsz
- alul TÖRLÉS gomb
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
köszi Klári!!!
majd próbálkozom a módszereddel

üdv
Katla
Válasz idézéssel
Szia Katla!
Én a total commander segítségével szoktam. De majd az informatikához jobban értők is szólnak. Smile
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
sziasztok!

hogyan lehet az ANYK-ból törölni az el nem küldött bevallásokat?

(régen az ABEV-ből lehetett törölni a  "rossz" bevallásokat)

köszi    üdv!
Katla
Válasz idézéssel
Szia Monika

Igen frissitettem 12/29 én . 2-ÁN AKARTAM EGY 18T1042E-ET  leadni.Akkor jöttem rá , hogy nem tudom az új rendszerben a dokumentfeltöltést megcsinálni.
Ica.
Válasz idézéssel
A két ünnep között már tárgyaltuk páran, hogy nem működött, a 12.29-i keretprogram firssítéssel 2,8 nekem már jól működik, tegnap is ma is. Frissítetted a keretprogramot?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok

Én probálom hajnal  hajnal 3 tól a bevallást leadni .
Nem sikerült.
Az "fogaskerék csak jár körbe -körbe .
A legelső ügyfélkapus bevallás kb. több mint 10 éve ehhez képest , kitünő volt.
Ica
Válasz idézéssel
Szia! Persze megint mi kínlódunk vele, felhasználók.
De bizakodom, hogy mielőbb rendeződik!
28-a óta most foglalkoztam vele először, előtte lévő napokban is próbáltam kerülni a rendszert.  Wink
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Drága Alba!

2017.dec.28-a óta a KAÜ intézményét akasztották a nyakunkba,azóta hol működik hol nem ,ebből komoly gondok lesznek ha megindul a leterheltség jönnek a bevallási határidők. Angry
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Láttátok ezt a KAÜ ügynök intézményt? Nekem nem működik. Lehet, hogy egyszer majd meg tudják csinálni, hogy minden simán megy január elején?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
úgy nem jó
Válasz idézéssel
És ha átmásolnád az
eKuldes/KR/elkuldott mappából is a KR fájlokat?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
szia! akkor lesz újra elküldött a nyomi, ha minden elküldöttnek a módosítható párja is megvan a módosítható mappába
Válasz idézéssel
szia! akkor lesz újra elküldött a nyomi, ha minden elküldöttnek a módosítható párja is megvan a módosítható mappába
Válasz idézéssel
Na rájöttem, hogy kell átrakni egyik gépről a másikra az ÁNYK programot és a régi gépen elkészült bevallásokat is . Egy délutánt szórakoztam vele. Kell (legalábbis nekem kellett a JRE futtató környezet is az új gépre, a JAVA is , utána tudtam feltelepíteni az ÁNYK programot.
3 féle állomány van .
1., repository.xml-------állomány --ebben vannak az adózók törzsadatai, címe,adószáma, stb
2. a korábbi gépen elkészített bevallások adatai --- mentesek-- könyvtárban vannak onnan kell átmásolni
3.bevallási nyomtatvány sablonok átvitele--nyomtatvanyok ---könyvtárba

Persze az összes nyomtatvány módosítható státuszba kerül az új gépen (az is ami a régi gépen már elküldött pozícióban volt az is )

Megjegyzendő, hogy a nyomtatványok könyvtár(3.pont ) nekem eredetileg a --program files/.abevjava/abevjava-- alatt volt és a megváltozott könyvtárszerkezet miatt átkerült a users/public/abevjava/--alá és oda kellett átmásolni

De viszont csak annyit tudtam elérni , mint a többiek mivel a korábbi gépen az elküldött státuszú nyomtatványok--módosítható státuszban jelentek meg az új gépen. Ezt nem tudtam hogy kell megoldani, ha sikerül megírom
Válasz idézéssel
vagy ez a JRE ugyanaz lenne mint a <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.java.com">http://www.java.com</a><!-- m --> oldalról letöltött java ??

Bár letöltöttem mindkettőt de így feltelepítve az ANYK t így az ikon se jelent meg.
Totális tanácstalanságban vagyok.
Válasz idézéssel
Java futtató környezet----JRE fájl ez is kell a telepítéshez vagy ez már régi információ és újabban nem kell ?
<!-- m --><a class="postlink" href="http://java_runtime_environment_-jre.hu.downloadastro.com/let%C3%B6lt%C3%A9s/">http://java_runtime_environment_-jre.hu ... lt%C3%A9s/</a><!-- m -->

Csak ezen az utóbbi helyen találtam .
Válasz idézéssel
Itt valami nem stimmel vagy sok valami . Hasonló módon próbáltam én is .
((A könyvelő programmal is így kellett. felrakni újólag az új gépre , majd rámásolni a lementett összes adatot, hogy felülírja és beteszi közé azt ami nincs rajta )))
---Itt ebben az esetben felraktam az abev programot újólag az új gépre majd , próbaképpen egy 1608-as nyomtatványsablont telepítettem. Telepítette minden rendben (látszólag) . de mikor belépek és egy új nyomtatványt akarok létrehozni nincs meg a sablon. Rámásolgattam a régi mentéseket a hasonló könyvtárakba, de csak hasonló , mert ugye a könyvtárszerkezet nem egyezik és belépés után látja a régieket , de újat nem tudok létrehozni.
Válasz idézéssel
Tibor200!

Én, ha újra telepítem az operációs rendszeremet, a következőt csinálom:
1. elmentem az abev porgramot (felhasználok vagy user -> nyilvános -> abevjava
2. elmentem a mentéseket -> felahsználom vagy user -> a felhasználó szerint elnevezett gép neve -> .abevjava és abevjava
Figyelni kell, hogy az első pontban elmentett programot nehogy felülírja a második mentés, ezért más helyre kell meneteni
3. az új operációs rendszeren feltelepíteni az abevjavát, amit a NAV honlapról letöltöttem. Teljesen szűz lesz a program, adatokat nem tartalmaz!
4. Az első két pontban elmentett fájlokat átmásolom, ahonnan kimentettem. Minden adat újra meg lesz és a feltelepített összes nyomtatványt megtalálod!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Abevjava és állományainak áthelyezését szeretném megoldani két gép között és két operációs rendszer között--hogy ne legyen olyan egyszerű.
Egy délutánom már ráment eddig nem sikerült összehozni , talán az első alkalom maradhatott volna akkro az állományok átmentek csak sablonjuk nem volt.

Windows Xp ről Windows 7 re helyezném át az állományt.(kb 5 éves állomány több cégé)
Először is lementettem a régi gépen az állományokat , a névjegy (menüpont megnyitása) közöl információkat hogy mely fájlokat kell menteni a régi állományból, hogy mit helyezzünk át.

RÉGI GÉP (wINDOWS xp)---ABEV NÉVJEGY

Indítási könyvtár: C:/Program files /abevjava
Felhasználói könyvtár: Documents and settings/bela
Postázó könyvtár : bela/java bevallasok (ez egyedileg megadott könyvtár ez az egy ami nem a tipikus beállítás )
Nyomtatványok telepítésének helye: C:/Program files /abevjava /nyomtatvanyok
Mentett bevallások helye: Documents and settings/bela/abevjava/mentesek
Törzsadatok helye: Documents and settings/bela/abevjava/kontroll
Paraméter állományok útvonala : Program files /abevjava /eroforrasok
Abevjavapath.cfg állomány helye: C:/ Windows
Abevjavapath.cfg állomány TARTALMA: abevjavapath = C:/Program files /abevjava

Windows7 alatt telepítve :------- Windows/Users/bela ----------alá telepíti
De az ikon sem működik az asztalon amire indulna a program
Válasz idézéssel
Köszi, így már sikerült.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én is szenvedtem most vele egy sort! Sad
Eddig úgy is elindult, hogy letöltöttem, rákattintottam, és megnyílt az ányk-val.

Most úgy lehetett csak megnyitni, hogy a Szerviz / egyedi importálás menüben kiválasztottam lent a file formátumot .xkr-re, és ahova lementettem a gépre (kicsomagoltam a letöltés után), onnan megnyitotta.

Most már informatikusoknak is kell lennünk Sad
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Frivi a fájlkiterjesztés hogy kell kiválasztani? :oops:
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Sziasztok!
Segítsetek, mert most nem biztos, hogy én vagyok a béna!
GoogleChrome-ot használok, de exploderrel sem különb. Szóval, ha visszakérek egy bevallást kapok egy xkr típusú filét amit az ABEV nem nyit meg mint eddig, hiába mentem le mert azt még tehetem nem tudom megnyitni, mert ez a szerencsétlen keretprogi csak az xml-t ismeri.
Ez csak az én bajom, vagy nálatok is így van? Ha így volt mi a bánatot tettetek?

Most próbáltam én is egy 1229-es nyomit betölteni az anyk-ba és nekem is ugyanez a bajom, sikerült már megoldást találnod Klári? Eddig mindig megnyitotta.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég