A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Az "Új" 2009-es adótörvények
Szia János!

Ez nagyon tetszik!!!Honnan másoltad??????Mert ez egy sima elírás két helyen is!
Remélem 2100-ban sem lesz ekkora adó! :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Kedves Fórumtársak!

Megértük a 2010 évre vonatkozó adótörvények megjelenését is. Olvasgatom, de nem minden világos...

Összemásoltam a régi és a módosítás egy-egy részletét a Complex Jogtárból, így nézne ki az új változat. Érti ezt valaki?

A kiemelt (2) bekezdést nem tudom hová tenni, ez a 2100 évihez tartozik? :?:
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Sziasztok,

szerintetek, jó dolog / könyvelöi szemmel / ha a termékdij fizeti kötelezettség esetében,
élek azzal a lehetőséggel, hogy a beszerzés /készletre vétel / időpontját tekintem 2010.01.01-től
a fizetési kötelezettségnek.

Most még dec.20-ig bejenlenthetem ezt !!!

Ica
Válasz idézéssel
polika

Én sem hallottam/olvastam még... :wink: -dehát képesek az embert összezavarni :lol: :lol:
Válasz idézéssel
most hallom ezt először. Nem kell új tömböt nyitni.
Válasz idézéssel
Sziasztok.

Lehet kicsit fura a kérdésem,de az egyik vállalkozó most összezavart:
Kézi számlázásnál minden év elején új számlatömböt kell-e nyitni?

T.
Válasz idézéssel
melindanyari Írta:Sziasztok!

Igazából nekem is ez a problémám. Az addig rendben van, hogy elengedi lesz nyereség, amit kivehet 10%-kal, de mi van akkor ha június 30-án nincs annyi pénze, hogy kifizesse a tagoknak az osztalékot. Akkor nem is veheti ki?

Üdvözlettel:
Melinda

Akkor nem, de bízom benne, aki ilyent csinál meggondolja, és megoldja, hogy akkor éppen legyen annyi pénze a valóságban is. Mert papíron az én esetemben lenne, igaz, hogy sok a kintlévőség.
Válasz idézéssel
Kávé Írta:
napkelet Írta:
polika Írta:Bocs, nem tagi hitelről döntenek, hanem osztelékról.

Problémám az, hogy ennél a 10 %-os tagi hitel elengedésénél osztalékkifizetési korlátot be kell-e ebben az esetben tartani. Mármint, hoogy a sját tőke nem mehet a jegyzett tőke alá az osztalék jóváhagyása után.
Megköszönöm, ha valaki megnyugtató választ ad :?

Szia!
Természetesen az osztalékfizetési korlátokat be kell tartani a 2008.évi osztalék kifizetésekor is. Tehát akinek még az elengedett tagi hitele sem lendíti ki a saját tőkét olyan állapotba, hogy kifizethető osztalékra fedezetet biztosítson, akkor ezt a lehetőséget nem tudja kihasználni.
Másrészt azt is jó ha végig gondolják a vállalkozások - és helyettük ill. velük együtt mi -, hogy miből fogják jún. 30-ig kifizetni a kedv. SZJA-s osztalékot.
Zs.

Sziasztok!

Igazából nekem is ez a problémám. Az addig rendben van, hogy elengedi lesz nyereség, amit kivehet 10%-kal, de mi van akkor ha június 30-án nincs annyi pénze, hogy kifizesse a tagoknak az osztalékot. Akkor nem is veheti ki?

Üdvözlettel:
Melinda
Válasz idézéssel
Balázs, akkor magyarázd el légyszi, hátha mi is tudjuk valamire használni!
Válasz idézéssel
Polika!
Talán nem is olyan hülyeség...
Válasz idézéssel
Jojoba Írta:Polika!
Ha van egy perced légyszi magyarázd már el nekem, hogy mire jó az, ha berak 15milla tagit, aztán kiveszi 10%-os osztalékként? Egyszerűen nem értem. Sad
Köszi! Jojo

Én sem, de ha elolvasod amit írtam, először én is tök hülyeségnek találtam.
A példámból azt hittem látszik, hogy nem megy a saját tőke a jegyzett tőke alá, hiszen már maga a cég is eredményes, sőt a tagi hitelt is úgy kell generálni.
Egyébként sokaknak nem látok a fejükbe, biztosan teniszezni voltak és ott megbeszélték a többi teniszező vállalkozóval.
Válasz idézéssel
napkelet Írta:

Problémám az, hogy ennél a 10 %-os tagi hitel elengedésénél osztalékkifizetési korlátot be kell-e ebben az esetben tartani. Mármint, hoogy a sját tőke nem mehet a jegyzett tőke alá az osztalék jóváhagyása után.

Szia!
Természetesen az osztalékfizetési korlátokat be kell tartani a 2008.évi osztalék kifizetésekor is. Tehát akinek még az elengedett tagi hitele sem lendíti ki a saját tőkét olyan állapotba, hogy kifizethető osztalékra fedezetet biztosítson, akkor ezt a lehetőséget nem tudja kihasználni.
Másrészt azt is jó ha végig gondolják a vállalkozások - és helyettük ill. velük együtt mi -, hogy miből fogják jún. 30-ig kifizetni a kedv. SZJA-s osztalékot.
Zs.
Válasz idézéssel
Polika!
Ha van egy perced légyszi magyarázd már el nekem, hogy mire jó az, ha berak 15milla tagit, aztán kiveszi 10%-os osztalékként? Egyszerűen nem értem. Sad
Köszi! Jojo
Válasz idézéssel

Válasz idézéssel
Bocs, nem tagi hitelről döntenek, hanem osztelékról.
Válasz idézéssel
Arra gondoltam, hogy annyit gondolnak osztalékként megszavazni, amennyi a tagi hitel. A többit nem is akarják előírni sem kifizetni. De ez még csak gondolkozás szinten van.
Én meg eddig úgy gondoltam, hogy arányosítani kell.

Van 10 millió nyereség normális üzleti tevékenységből. Elengednek 15 millió tagi hitelt, amit először be kell tenni, mert pillanatnyilag nincs.
Akkor lesz 25 millió nyereség, 10 millió társasági adóalap. De csak 15 millió tagi hitelről döntenek (ami pont a tagi hitel)
Kell-e arányosítani, hogy mennyi a nyereségen belül a tagi hitelé.

Először azt mondtam tök hülyeség, de ha ez meg kellene a minimális adózás előtti ereményhez, (bevétel 2 %-a) már nem is annyira hülyeség.
Válasz idézéssel
Szia Polika!

Emlékszel a házipénztárral kapcsolatos osztalékra 2006 után. Ez is úgy működik. Lesz -ahogy írod is - a jóváhagyott osztaléknak egy olyan része ami a rendkívüli bevételen keresztül a tagi kölcsönből származik, és lesz egy olyan rész ami a normál üzletmenetből ered. Csak a tagi kölcsönből származó részt kell június 30-ig kifizetni (és július 12-ig az adót vallani fizetni) a többi rész kifizetésére nincs kötelező időpont.

Erre gondoltál?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
a) Ki kell számítani a 2008. adóévi adózott eredmény terhére megállapított összes osztaléknak az elengedett tagi kölcsön összegével egyező részéből az osztalékra jogosult tag vagyoni betétje (részvény, üzletrész, vagyonjegy stb.) arányában a tagra jutó részt.
b) A megállapítás évében megszerzett bevételként igazolt osztalékból az a) pont szerint megállapított összeggel megegyező rész adója 10 százalék.

Magyarul, akkor megtehet, hogy csak az elengedett tagi kölcsönt veszi ki osztalékként, a többi bennmarad?
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Melinda!

A logikájuk a következő. Nem az enyém! Vélhetően az övék!

Abból indulnak ki, hogy amikor a tagi hitelt nyújtotta a tulaj, az fiktív pénz volt. Eltitkolta a cég bevételét. Ezt nem tudják bizonyítani. Azt viszont be tudják bizonyítani, hogy abban a pillanatban, amikor a tulaj pénzt adott Neki nem volt legális, adózott forrásból lóvéja. Mivel csalt - nem vallotta be az adott 53-ason - ezért az illegális vagyonosodást megállapítják.

Na már most. Ha elengedi és június 30-ig az ezzel azonos összegű osztalékrészt 10%-kal ki is fizeti magának, akkor nem vizsgálják azt, hogy régebben miből is tudta betenni.

Ha van lóvé a pénztárban, bankban és csak simán visszaadja magának, akkor ettől a ténytől a régi időpontra vonatkozóan még a vagyonosodási mérlegben lehet hiány, amit kegyetlenül meg is kefélik.

Ez a bűnbocsánat lényege.

Köszönöm Klári!

Ettől függetlenül akkor júniusban nekem ezt az összeget ki kelle fizetnem a pénztárból? Tehát akkor megint minuszos pénztárt csinálok?

Üdv.
Melinda
Válasz idézéssel
polika Írta:Ln ezt az egészet még mindig nem tudom felfogni, bár van olyan ügyfelem aki úgy értelmezte, hogy ezzel csökkenteni tudja a nyereséget. Na ez nem megy. Viszont, ha mégis úgy döntene, hogy a nyereséges működés ellenére tesz be tagi hitelt, elengedi, akkor hogyan kell arányosítani a kivételre kerülő osztalékot tagi hitelre és tényleges nyereségre, vagy megteheti, hogy csak a tagi hitelnek megfelelő osztalékot veszi ki a tagi hitelnek megfelelő szabályok szerint.
A HVG egyszerűen megoldotta, a mintapéldában mindent kifizetett osztalékként, így aztán nem lettem okosabb.

Szia!
Felteszek a dokumentumokba egy anyagot, amely példával jobban alátámasztja a kifizetésnél történő adózást.
Üdv.Zs.
Válasz idézéssel
Ln ezt az egészet még mindig nem tudom felfogni, bár van olyan ügyfelem aki úgy értelmezte, hogy ezzel csökkenteni tudja a nyereséget. Na ez nem megy. Viszont, ha mégis úgy döntene, hogy a nyereséges működés ellenére tesz be tagi hitelt, elengedi, akkor hogyan kell arányosítani a kivételre kerülő osztalékot tagi hitelre és tényleges nyereségre, vagy megteheti, hogy csak a tagi hitelnek megfelelő osztalékot veszi ki a tagi hitelnek megfelelő szabályok szerint.
A HVG egyszerűen megoldotta, a mintapéldában mindent kifizetett osztalékként, így aztán nem lettem okosabb.
Válasz idézéssel
Szia Melinda!

A logikájuk a következő. Nem az enyém! Vélhetően az övék!

Abból indulnak ki, hogy amikor a tagi hitelt nyújtotta a tulaj, az fiktív pénz volt. Eltitkolta a cég bevételét. Ezt nem tudják bizonyítani. Azt viszont be tudják bizonyítani, hogy abban a pillanatban, amikor a tulaj pénzt adott Neki nem volt legális, adózott forrásból lóvéja. Mivel csalt - nem vallotta be az adott 53-ason - ezért az illegális vagyonosodást megállapítják.

Na már most. Ha elengedi és június 30-ig az ezzel azonos összegű osztalékrészt 10%-kal ki is fizeti magának, akkor nem vizsgálják azt, hogy régebben miből is tudta betenni.

Ha van lóvé a pénztárban, bankban és csak simán visszaadja magának, akkor ettől a ténytől a régi időpontra vonatkozóan még a vagyonosodási mérlegben lehet hiány, amit kegyetlenül meg is kefélik.

Ez a bűnbocsánat lényege.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítség kellene nekem az alábbi problémában.
A 10%-os adóval kapcsolatban azt nem értem, hogy ha elengedem a kötelezettségemet akkor az rendkívüli bevétel. Ez eddig rendben. Viszont ha megfizeti a 10%-os osztalékadót, akkor vissza kell fizetni az osztalékot a tagoknak?
Viszont ha igen akkor a pénztáramban megint hiány keletkezik, tehát megint tagi hitel kell. Vagy rosszul értelmezem? Ha így van akkor mire jó ez az egész? Akinek van pénze a pénzitárban az 10% nélkül is vissza tudná fizetni magának.

Kérlek benneteket, hogy segítsetek nekem, mert holnap kell mennem pont egy tagi hitel ellenőrzésre és a tulajdonos már nagyon ideges és fél attól, hogy holnap nyiltakozni kell, hogy elengedik-e vagy nem.

Mindenkinek köszönöm.
Melinda
Válasz idézéssel
Szívesen.
Zs.
Válasz idézéssel
Szia Kává!
Nagyon köszönöm!!!
Puszi Mari
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég